Vatandaşlar içtimai göz projesi için başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal konut projesine referans yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Bildirme Büyük Içtimai Göz Projesi” diye niteleyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” kendisine belirlenen kampanyaya başvurular, e-Çap’in yanında proje ilindeki Kültür Bankası ve Halk Bankasının mezun şubeleri eliyle de yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar tarafından yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri beyninde kabul edilecek. e-Kerem başvuruları ise 28 Teşrinievvel’de sona erecek.

Sakarya’de vatandaşlar, Adapazarı, Trap, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’bile inşa edilecek toplanmış 2 bin 750 ev üzere vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında kalıp ile 6 ilçede 902 göz yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Günahsız Belirti, AA muhabirine, tekaüt olduğunu ve yıllardır karı sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Araz, “İnşallah sülale sahibi oluruz. Tanrı herkese nasip etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 basamak yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç üstelik projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür eden Kaya, “Bu tendürüst yaşımda sülale hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diyerek konuştu.

Adem Katışık ise kiraların faziletli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden karı kabul etmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 göz yapılacak Kocaeli’den, 1100 basamak mensur edilecek Düzce’den, 1450 göz kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 göz yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: