VEDAŞ çalışanları, rüzgarın ruh enerjisine dönüşünü durumunda inceledi

Vangölü Ruh Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), mühendislerinin kişisel ve mesleksel gelişimine katkı sunmak amacıyla düzenlediği maharet gezilerini sürdürüyor.

Bitlis ve Muş müdürlüklerinde fariza özne VEDAŞ mühendisleri, rüzgarın canlılık enerjisine benzeşme serüvenini durumunda görmek amacıyla Bitlis’in Güroymak ve Tatvan ilçe sınırları içerisinde bulunan 20 MW kapasiteli Miskevank Rüzgar Enerji Santralini (RES) ülfet etti.

Teorik ve ameliye eğitimlerle personelin bilgilerini edimsel tutmayı hedeflediklerini ifade eden VEDAŞ Iştirak Müdürü Emrullah Okuducu, “Çalışanlarımız henüz önceki HES ve GES tesislerini müzakere ederek suyun ve güneşin elektriğe dönüşümünü durumunda incelediler. Zaman üstelik RES tesisini görüşme ederek rüzgarın elektriğe dönüşmesinin aşamalarını yerinde inceleme fırsatı buldular. Dağıtımını yaptığımız elektriğin istihsal aşamalarını yerinde geçindirmek, çalışanlarımız amacıyla birlikte ayrımlı bire bir birikim oldu. Ziyaretimiz sırasında bizlere eşlik eden Santralci Müdürü Buğur Akbıyık’a ve santralci çalışanlarına evire çevire familya sahipliği üzere teşekkürlerimi sunarım. Çalışanlarımızın mesleki ve ferdî gelişimine yardım sağlayacak eğitimlerimize sonraki süreçlerde birlikte bitmeme edeceğiz” dedi. – VAN

Share: