VEKIL ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’de YANLIŞSIZ Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, tıpkı tek terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar senelerce Suriye’da Afrin’den sürekli yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede genişlik yumruk alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun kim tıpkısı tek yıldırıcı kalmadan zaman tertemiz. Bir taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada ikna etmek istiyorum, size ifade etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Allah talih edecek 29 Ilk Teşrin 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız yegâne muhannet yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada iş tükenik değil. Tekrar söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Koca Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzelce konuşuyor kim, o kadar iyice konuşuyor. Amma sınır dışı tezkeresine müfit oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle şüphesiz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Şimdi hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, bire bir da şehremaneti başkanlarına belen altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na bel şeş çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar ferasetsiz bıraktı, deminden Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: