Yağız yollarında boyut

Karaca yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde vahim gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Batı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi temas periyot 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Gün Batısı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde salim şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım sair şeritlerden sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Ankara- Bolu devlet sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim ayrıksı istikametten iki taraflı bitmeme ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki çökme nedeniyle erişim servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane memleket sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane belde yolu) 13 tünelde yapılacak canlılık, elektronik sistemi bakım ve tamir çalışması cihetiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde erişim tek şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri önem taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde ağız ve kaldırım çalışması zımnında muvasala bölünmüş yolun aynı bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü dudak imal çalışmaları sebebiyle muvasala kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle muvasala bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Share: