Yalova haberleri! Altınova’dan Pakistan’a arkalama eli

Altınova Kaymakamlığı, Pakistan’üstelik meydana mevrut baskın felaketinden etkilenen afetzedelere müzaheret eli örtmek amacıyla bölgeye maddi yardımda bulundu. Kaymakamlığın kampanyasına Altınova Belediyesi da destek oldu.

Pakistan’üstelik 14 Haziran’dan bu yana etken olan şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı ve milyonlarca kişiyi evlerini hasrolunmak zorunda bırakan dominant felaketine duyarsız kalmayan Altınova Kaymakamlığı, ilçede arkalama kampanyası düzenlendi. Takkadak kaza merkezinde, Altınova Belediyesi’nin de katkılarıyla toplanan kestirmece 275 bin lira toprak halkına gönderildi.

“Kurtuluş Şavaşı’nda yanımızdaydılar”

Pakistan Halkının yokluk zarfında olmasına karşın Kurtuluş savaşında Türk Milleti’ne arkalama ettiğini hatırlatan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Pakistan’bile meydana mevrut dominant felaketinden muhit yüzbinlerce birey kötülük gördü. Talih topraklarının üçte biri dominant sularının altında kaldı. Bacanak ve kardeş Pakistan’ın dahi bu günlerde yardıma ihtiyacı var. Bizim onların yanında olduğumuzu göstermemiz geçişsiz. Türkiye Cumhuriyeti namına lüzum hükümetimiz gerekse dahi yerel yönetimler, bacanak ve ahi talih Pakistan’ın yaşadığı bu soruna umursamayan kalmadık. Bu zor günlerinde Pakistanlı kardeşlerimizin yanı sıra oluyoruz. Tanrı, bu kabil afetlerden herkesi korusun. Birlik Pakistan halkına esbak olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. – YALOVA

Share: