Yalova haberleri… Erzurumlu sanatçıların eserleri Yalova’da sergileniyor

Erzurumlu sanatçıların eserlerinden oluşan sergi Yalova’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Yalova Site Müzesi’nde açılışı yapılan sergide, 17 sanatçının ahşap yakma, atılmış statü, çağdaş biçim, filografi, foto ve resim kabil değişik musahabe eserlerinden oluşan eserleri yer alıyor.

Erzurum Ersander ile Yalova Erzurum Dernekleri ve Kullanılmamış Hayat Engelliler Derneği’nin alay malay düzenlediği serginin açılışına, Ilbay Yaşamış Erol ve ülke protokolünün beraberinde vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Erzurum Hars Müzakere ve Terbiye Derneği Başkanı Beklenti Gergit, “Derneğimizi ile Yalova’daki Erzurumlular dernekleri ve Eskimemiş Dirim Engelliler Derneği ile alay malay kadim şehrimiz Erzurum’un güzelliklerine dair hazırladığımız sergimize katılımınız bizleri çokça bahtiyar etti. Fena Hâlde şehrimiz Yalova’mızda Erzurum’un aynı çokça güzelliğini Yalovalı hemşerilerimize sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Beğeneceğinizi umduğumuz asar sanatçılarımızın aheste emekleri sonrası ortaya çıkan birer başeser. Bütün sanatçılarımıza emeklerinden ekolojik ortam değişik teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Serginin 10-13 Teşrinievvel tarihleri ortada ziyaretçilere bariz olacağı belirtildi.

Share: