Yalova haberleri… Yalova Emniyeti’nden hırsızlık mallarının ikinci umum satışı için ilaç

Yalova İl Emniyeti Asayiş Bölüm Müdürlüğü yoluyla arakçılık mallarının satışının önüne geçilmesi amacıyla alınan bir sıra değişmeyen uygulamaya geçirilecek.

Düzenlilik Ofis Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan çalışma Yalova Valiliği tarafından onaylandı. Vilayet kararı doğrultusunda hırsızlık mallarının ikinci halk satışının önüne saklamak isteniyor. Konuyla ilişkin Yalova Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere saha verildi:

“Hırsızlık suçunu laf eşyanın ikinci ahali piyasasında satışının önlenmesi, ayrımsız yarar temini açısından çalımlı tıpkısı defa namına görülmesinin önüne geçilmesi, hırsızlık olayları sonrası elde edilen eşyanın tespiti konusunda olayın aydınlatılması, şüphelilerin tespiti/yakalanması ve amme düzeninin korunması amacıyla, ruhsatsız ikinci ahali materyal gelgel-satımı eden işyerleri/eşhas için ait mevzuat hükümleri çerçevesinde iş yapılması, İkinci umum malzeme alıp satan dükkanların ve sokakta hurda toplayanların mücahede saatlerinin 07.00-21.00 saatleri kendisine belirlenmesi, bu saatlerin haricinde hurda toplanmasına, alınıp satılmasına izin edilmemesi, konunun bizzat kaymakamlar ile emirleri altındaki manşet kuvvetlerince önemle izleme edilmesi ve uygulamada seçme aksaklığa vadi verilmemesi şeklindedir. Yalova İl Güven Müdürlüğü namına halkımızın esenlik, yaşayış ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız ahit ve mekan mefhumu gözetmeksizin kararlılıkla sürdürülecektir.” – YALOVA

Share: