YANLIŞSIZ Parti Eskişehir İl Başkanlığından deprem bölgesine müzaheret

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle başlatılan kampanya kapsamında DOĞRU Öğür Eskişehir İl Başkanlığı tarafından hazırlanan müzaheret tırları bölgeye gönderildi.

DÜRÜST Öğür Eskişehir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, yaşanan hareket felaketinin arkası sıra yaraları almak namına sosyal amal başkanlığı uhdesinde, ülke ve ilçe yönetimleri karı ve toyluk kolları yönetimleri, şehremaneti başkanlıkları, sedir üyeleri, mahalle başkanları, tümen üyeleri ve hayırseverlerin desteğiyle, AFAD’ın bildirdiği ivedili ihtiyaç malzemelerinden oluşan 5 tır malzemenin 7 Şubat’ta sevkiyatının gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, 2 tır müzaheret malzemesi da valiliğimizin koordinesinde AFAD’ın ilgilendiren birimlerine doğrulama edildiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Antrparantez, toyluk kollarımızdan oluşan 40 yabanlık takım yardım çalışmalarına çalışarak katılmak için, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine gönderilmiştir. İlçe Belediyelerimizden birlikte kazmaç, kepçe, kepçe ve vinç operatörlerinden oluşan ekipman ve uzmanların intikali sağlanmıştır.

Depremin yaşandığı ikinci günü 30 bin savsaklamak, bugün ise 35 bin savmak şehrimizden uçak ile hareket bölgesine sevk edilmiştir. Elzem gerekseme malzemesi olan 3 tır suyun bile yine zelzele bölgesine intikali sağlanmıştır. Zaman ve önümüzdeki proses süresince dahi yardım çalışmalarına sonuç atiklik devam edilecektir. Bu yardımların lüzum toplanması, gerekse hesabına ulaşmasına katkıda bulunan, ülke, ilçe yönetimlerimize, karı ve gençlik kolları yönetimlerimize, mahalle başkanlarımıza, özellikle belediye başkanlarımıza, değerli üyelerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

Share: