YANLIŞSIZ Parti’li Turan: “Biz 85 milyon değişik kültürlerle bu arada, bu ülkede kıymetliyiz”

DOĞRU Tümen’li Turan: “Biz 85 milyon farklı kültürlerle bu arada, bu ülkede kıymetliyiz”

ÇANAKKALE – YANLIŞSIZ Fırka Takım Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde gerçekleştirilen doğalgaz önce kazı töreninde gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde planlı doğalgaz önce hafriyat töreni gerçekleştirildi. 25 Milyon liralık bütçe ile gerçekleşen projede Mesafe ayı itibaren Ayvacık’ta doğalgaz kullanılmaya başlayacak. Gerçekleşen törende gündeme ilgili değerlendirmelerde mevcut SELIM Parti Kol Başkanvekili ve Çanakkale Saylav Bülent Turan, “Cumhurbaşkanımız beş altı zaman önce Ankara’daki bire bir cemevini ziyaret etti. Haddinden Fazla bulunmaz bulduk. Türkiye’da ayrımlı görüşlere, sosyolojik yapılara, inançlara ve mezheplere mensup kendisine ayrımsız bayrağın altında beraber yaşıyoruz, yaşayacağız. Toplumsal sorunlarımız kabil, sıkıntılarımız kabil. Devrolmak için çalışacağız düzentileme harcayacağız. Fakat oranın cemevi yöneticileri, Alevi dedeleri haddinden fazla nadir aynı ev sahipliği yaptılar. Ahlaktan, namustan nasibini alamayan ara sıra matbuat mensupları ‘vay efendim cemevinde Atatürk varmış, bunu kaldırmışlar’ diye biber dolması veri yaptılar. Bir aktarılma tıpkısı ayrıksı gazetede Atatürk’ün fotoğrafı var. Yok hakeza ayrımsız husus, kamerayı canip çevirsen görüyorsun, yer çevirsen görmüyorsun. Amma bunu sevgili yapıp akse çıkarmaya çalıştılar. Yetmedi maatteessüf ideolojik davranan ara sıra federasyonlar dahi oradaki cemevinin yöneticilerini üzmeye kalktılar. Bunların kimseye faydası namevcut. Ne Alevilik bu, ne bile Hazreti Ali’nin anlayışı bu. Tığ 85 milyon farklı kültürlerle bu arada, bu ülkede kıymetliyiz. O yüzden diyorum, kime oy verilecekse oy verilsin, ne mezhepten, ne amaçtan olursak olalım; fakat bu ülkenin beraberliğine, birliğine, ekonomisine, demokrasisine bilcümle bu arada çiğin vermek zorundayız” dedi.

Törene, AK Tümen Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ilbay Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Doğru, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Alemdar, SELIM Parti İl Başkanı Naim Araklama, AKSA Doğalgaz Dağıtım SAVUŞMAK Mıntıka Müdürü Çağdaş Adıbelli ile vatandaşlar katıldı.Share: