Yardımlar için doğan boş koli ihtiyacına esnaflar yetişti

Eskişehir’de deprem bölgesine gönderilmesi için yardım kolileri hazırlanmaya bitmeme ederken, gerekseme duyulan abes koli ihtiyacına hayırsever esnaflar karşılık verdi.

Kahramanmaraş merkezli kendisine meydana mevrut ve mecmu 10 ilde iri yıkıma neden olan depremlerin ardından, talih genelinde adeta müzaheret seferberliği başladı. Yüzbinlerce kayırıcı imkanları doğrultusunda hazırladıkları arkalama kolilerini kıran bölgesine gönderiyor. Toplanan yardımların tınlamalı tıpkı şekilde tırlara yüklenebilmesi amacıyla gereksiz koli ihtiyacı oluşurken, hayırperver esnaflar bu ihtiyacı kaldırmak üzere seferber oluyorlar.

40 yıldır ambalaj ve kağıt satışı yapan esnaf Bülent Vural, bu dönemde gereksiz kolileri gerekseme duyan vatandaşlara değil hemen arkalama bölgesine arkalama gönderecek vatandaşlara verdiğini belirtti. Değişik esnaf arkadaşlarının dahi bu yardımı yapmaları önerisinde bulanan Vural, “Hareket sabahı gereksiz kolileri kendimizde toplanması için müşareket namına değişmeyen aldık. Biz filhakika farklı zamanlarda de ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz veriyorduk. Bu kriz vaktiyle vatandaşlara vermeyi bıraktık sadece hareket bölgesine yardım toplayıp koli ihtiyacı duyan kimseler amacıyla ayırmaya başladık. Vatandaşın zatî işleri için vermiyoruz. Farklı işletmelerinde bu desteklerde bulunmaları işletmelerin boyutuna sadık. O kök işletmeler satışını yapıp gelir elde etmeyi hedefliyor. Doğrusu çöpe giden veya ferasetsiz dönüşüme gidecek kolileri toplayıp destek olmak kızıl” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: