Yaşar Tüzün’den Bilecikli İş İnsanlarına Otel Yatırımı Çağrısı

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Ticaret ve Uran Odası hisse senedi birliğinde planlı “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” programına katılan CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, aksiyon insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları için çağrıda bulundu. Tüzün, “Yer gücük zamanda ayrımsız araya gelerek bu adamakıllı kente reva benzeri otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili kendisine sizlerden kâm ediyorum” dedi.

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Tecim ve Uran Odası, Şeyh Edebali Hars ve Kongre Merkezi’nde, “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” konulu benzeri izlence düzenlendi. Kentteki sanayici ve iş insanlarını tıpkı araya getiren programa, CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün birlikte katıldı. Tüzün, burada yaptığı konuşmada, sonuç yıllarda Bilecik’in turizm potansiyelinde yaşanan artışa dikkat çekti ve hareket insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları amacıyla çağrıda bulundu. Tüzün, şunları söyledi:

“BİLECİK YILLIK 500 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ BİR KENT OLDU”

“Bilecik, Söğüt, Bozüyük ve suret ilçemiz, yoz haddinden fazla iri turizm potansiyeline eş olan, averaj almanak 200 bin ile 500 bin kişinin musahabe ettiği site durumuna geldi. Bu kentte, bu misafirlerimizin barınabileceği, konaklayabileceği maatteessüf ayrımsız otel eksikliğimiz var. Mukaddema gâh sanayici abilerimizin ayrımsız girişimi olduğunu duymuştum ama bu sonuçlanamadı. Bildirme güdük zamanda tıpkısı araya gelerek bu fena hâlde kente uygun tıpkı otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili adına sizlerden talep ediyorum.”

Programa, Yaşar Tüzün’ün birlikte Uray Komutan Vekili Ferişte Mızrak Subaşı, Bilecik Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Şükrü Incitici, CHP İl Başkanı Mehmet Mukavim Yaşar, Gestalt İlçe Başkanı Berna Pamukcu, İYİ Fırka İl Başkanı Melik Sakarya, Minval İlçe Başkanı Hatice Adamakıllı, Şehremaneti Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses, Vedat Kazıcı, Hüseyin Felek, Hür Hastalıklı ile Bilecik’te cümbüş gösteren üretimevi ve endüstri tesislerinin temsilcileri ile davetliler katıldı.

Yarım asra yakın süredir Bilecik’te neşelilik gösteren firmalar hakkında hazırlanan videoların gösterildiği programda, Mebus Tüzün, Uray Başkan Vekili Subaşı, TSO Başkanı Yara aracılığıyla sanayici ve gelişim insanlarına ödülleri sunma edildi.Share: