YouTube’dan kullanılmamış kürtaj sansürü

YouTube imdi kürtajı “hatalı bilgilendirme” başlığı altında denetleyecek. Yetkililer marifetiyle emin zar edilen kürtaj yöntemleri için hatalı bilgiler içeren videolar ve “almaşık” yöntemleri heveslendirme fail videolar, politika değişikliği kapsamında kaldırılacak.

Müşareket, Twitter’dan, “Bugünden başlayarak, önümüzdeki biraz hafta içinde, tehlikesiz olmayan kürtaj yöntemlerine ait talimatlar sağlayıcı yahut tıbbi yanlış brifing politikalarımız kapsamında kazıma güvenliğiyle ilişkin yanlış iddiaları motivasyon eden içeriği kaldıracağız” açıklamasını yaptı.

YouTube: Politikalar, sağlık yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayanıyor

Şirket, YouTube’un esenlik ve tıbbi konulardaki politikalarının “sağlık yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayandığını” ve “insanları afiyet konularında mezun kaynaklardan gelen içeriğe bağlamaya” evleviyet verdiğini bildirdi.

Russian Today’in haberine bakarak gitgide, kürtaj konusuyla ilişik videolar ve arama sonuçları “izleyicilere yerel ve global keyif otoritelerinden bağ ve bilgelik sağlayan tıpkı vukuf paneli” ile etiketlenecek.

Hangi olmuştu?

YouTube daha önceki falsolu bilgilendirme politikasını, hele pandemi ile ilişkin, aşıların güvenliğine ilişkin “yerli esenlik yetkililerinin yahut DSÖ’nün yönergeleriyle çelişen içeriği” yasaklamak üzere kullanmıştı.

2022 başlarında, ABD’de çok kıtlık sebebiyle listeye “bebekler üzere temel sütü veya ticari yöntem yerine alternatif formüller” tanıtımı eklendi.

KUL’de kürtaj yanlısı protesto: 17 Kurultay üyesine kontrol

 

KUL’deki kazıma kaosunda yeni evolüsyon!

 

İki dev bankadan kürtaj turu!

 

Vatikan, ABD Erdemli Mahkemesinin kürtaj kararından memnun

 

MEMLUK Faziletli Mahkemesi’nden kürtaj kararı

 

Biden’ın kazıma yasası Cumhuriyetçilere takıldı

 

Share: