Yüzlerce mektepli bu kurslarla meslek sahibi oldu

Denizli’birlikte Merkezefendi Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, Meyan 2021 yılında kurulan Merkezefendi Toyluk Spor Akademisi, yüzlerce genci iz ve iş sahibi yaptı. Fiziki ustalık talip sınavlara hazırlanan gençler, sunulan ücretsiz kurslar sebebiyle kendilerine bakir bir dirim kurdu.

Denizli’de, Mabeyin 2021 ayından bu güne kadar Beden Terbiyesi Efdal Okulu, Polis Çığır Faziletli Okulu, Gümrük Sahabet Memurluğu, Milli Defans Üniversitesi ve Jandarma Çığır Erdemli Okulu gibi eğitim kurumlarına kabul etmek için 546 öğrenci kurslara katıldı. Bu öğrencilerden 132’si başarılı namına sınavlara kazandı ve halen eğitimlerine devam ediyorlar. Yetişek Merkezi ile ilgilendiren açıklamalarda kâin proje koordinatörü Hüseyin Kaplan, Denizli Gençlikspor İl Müdürlüğü’nde 10 yıldır deneyimsizlik liderliği yaptığını belirterek, “Merkezefendi Deneyimsizlik ve Spor Akademisini geçen sene Antrakt ayında kurduk. Tahminî 11 aylık süreçte çalışmalarımızdan, antrenmanlarımızdan 546 gencimiz faydalandı. Bu gençlerimizden 229’u özel yetenek sınavlarına girdi. Bunlardan dahi 117’si özel kabiliyet sınavını kazandı. Şu anda eğitimlerine devam ediyorlar” dedi.

” Herhangi Bir aşamada öğrencilerin yanındayız”

Kurslarda terbiye gören herkese temas nev desteği sağladıklarını rapor eden Kaplan, “Tığ üstelik kullanılmamış mevrut gençlerimizle çalışmalara devam ediyoruz. Bu dönem önceki ibret zili çaldı. Öğrencilerimize ücretsiz TYT kursu de veriyoruz. Tığ burada gençlerimize yemeden içmeden egzersiz yaptırmıyoruz. Özel yetenek sınavlarının aşamalarına üstelik katkı sağlıyoruz. Spor mülakatı, TYT, namzet mülakat, konularında bile Türkiye’dahi yalnız tığ ulama sağlıyoruz. Gençlerimizin katılacağı sınavların seçme aşaması konusunda destek vermeye çalışıyoruz. Bunlar normalde belirli ücretler ödeyerek alınabilecek hizmetler. Ancak tığ bunları devletimizin imkanları ile gençlerimize ücretsiz namına veriyoruz. Değme konuda gençlerimizin vatandaşlarımızın yanındayız. Onlara bindi yerine yurt kavim çap sevgisi ile olgun erler yada kamu görevlileri olmaları için üzerimize sakıt görevleri yapma gayreti içerisindeyiz. Kursa karışmak isteyen seçkin vatandaşımızın Merkezefendi Gençlikspor İlçe Müdürlüğü’ne evet üstelik İl Müdürlüğüne başvurması yeterli. Çabucak kayıt işlemini yaparak kurslarımıza karışma ediyoruz” diye konuştu.

“Sınavlara fena hâlde tıpkı ortamda hazırlanıyoruz”

Adamakıllı tıpkısı ortamda sınavlara hazırlandıklarını belirten kursiyerlerden Çalışma Berkay Köroğlu üstelik “Burada TYT’e tedarik yapıyoruz. Polis Güçleri Patika Faziletkâr Okulu ve Milli Defans Akademisi sınavlarına hazırlanıyoruz. Burada iyice tıpkı aile ortamı var. Hem hukuk beraberlik ortamımız var. Öğretmenlerimiz ve diğer görevliler bize seçme konuda bindi oluyorlar. Bu nedenle emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum” dile getirdi.

“Öğrencilerimiz pırıl pırıl”

Fahri Türkçe Öğretmeni Ayşenur Akteke ise “Burada çocuklarımızı hem hususi yetenek sınavlarına hazırlıyoruz. Hem da ÖSYM yoluyla yapılan TYT kabil hususi kabiliyet sınavlarına gençlerimizi hazırlıyoruz. Bende onlara burada gönüllü yerine öğretmenlik yapıyorum. İnşallah öğrencilerimiz temas iki aşamayı bile muvaffakiyet ile tamamlayacaklar. Öğrencilerimizin kâffesi tertemiz bent ilişki çokça gani. Çokça arzulu ve hevesliler. Onları verilen fırsatın birlikte farkındalar ve bu fırsatı çokça gür değerlendireceklerini düşünüyorum. Dışarıda efdal maliyetlerle alabilecekleri aynı hizmet burada ücretsiz olarak çokça gür tıpkı ortamda veriliyor. Kudretli olmamaları imkansız” şeklinde konuştu.

“Bu bindi, Türkiye’dahi elden Denizli ilinde olduğu amacıyla üstelik kendimi çok şanslı hissediyorum”

Beden Terbiyesi Öğretmenliği ve Polislik sınavlarına hazırlanan kursiyer Ayşe Işve Özdemir, şu sözleri kaydetti:

“Merkezefendi Deneyimsizlik ve Spor Akademisi öğrencisiyim. Burada hem nitelikli antrenörlerimiz yardımıyla antrenmanlarımızı yapıyoruz. Hem de fahri öğretmenlerimiz sayesinde derslerimizi görüyor sınavlarımıza hazırlanıyoruz. Bu sistemden yağlık bize desteklerini esirgemeyen el ve kaza Müdürlerimize haddinden fazla teşekkürname ederim. Türkiye’de yalnız Denizli ilinde olduğu için üstelik kendimi çokça ak yazılı hissediyorum.” – DENİZLİ

Share: