Zelzele bölgesi üzere 24 saat paketlemek üretiyorlar

Eskişehir’üstelik zindelik gösteren 80 fırın, kıran bölgesindeki vatandaşların ekmek ihtiyacını karşılamak üzere toplam 100 bin savsaklamak üreterek bölgeye gönderdi. Fırıncılar ihtiyaçları bloke etmek üzere 24 saat faaliyet yapıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 şehirde iri yıkıma hastalık olan depremlerin peşi sıra bölgede yürütülen taharri istirdat çalışmaları devam ediyor. Afetten kurtulan vatandaşlar içinse mevki genelinden vatandaşlar bölgeye müzaheret göndermeye devam ediyor. Eskişehir’bile Eskişehir İç Küçük Asya Fırın İşverenleri Sendikasına sadık 80 fırın, facia bölgesindeki vatandaşların kayıt ihtiyaçlarını diremek üzere kolları sıvadı. Gelişigüzel işletme bin ila 2 bin almak için bütün 100 bin ekmek üretti. Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda ekşi mayalı aldatmak tercih ettiklerini tamlayan fırıncı Hüseyin Futbolcu, “Ekmek günce tüketilmesi müstelzim tıpkı gereç. Bu yüzden afetteki vatandaşlarımıza özel namına namünasip mayalı atlatmak üretip gönderiyoruz. Oradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre ekmek yapıyoruz. Yolsuz mayalı ekmekler bayatlamadığı için bunu tercih ettik” şeklinde konuştu.

“Oradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre atlatmak yapıyoruz”

Odunpazarı ilçesinde fırın işleten Hüseyin Topçu, facia bölgesindeki kayıt ihtiyacına yüklenmek üzere Eskişehirli fırıncıların üstlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını belirtti. Sendikalarının aldığı değişmeyen ile facia bölgesi üzere ekmek üreten fırıncılar, ihtiyaçlara göre savuşturmak üretildiğine dahi değindi. Ürettikleri ekmeklerin geçkin yola çıktığını tamlayan Hüseyin Futbolcu, “Ihtişam Materyal Ofisi’nin deposundan tırlara yükledik ve bin 100 civarında ekmeği kıran bölgesine gönderdik. Bu birkaç dönem devam edecek fakat bunun yanı sıra halkımız de buna destek sağlıyor. Oradaki vatandaşlarımız üzere elinden geleni yapıyorlar. 5 bine andıran ekmeği vatandaşlarımızın parasını ödeyerek gönderdiği tıpkı kapsam oldu. Tığ de ihtiyaçları karşılayabilmek amacıyla 24 saat himmet yapıyoruz. Vatandaşların yanındayız her ant, talep doğrultusunda biz gönderiyoruz. Vatandaş daim havale ediyor fakat biz yetişemiyoruz. Türkiye genelindeki bilcümle fırıncılar 24 saat çalışıyor. Bunu herhangi bir dolaşma göndereceğiz, kısaca bin atlatmak seçkin çevrim göndermeye çalışacağız. Yapabildiği sürece elan fazla gönderen birlikte olabiliyor. Irade geldiği sürece göndermeye devam edeceğiz. Savmak günlük tüketilmesi müstelzim bire bir gereç. Bu yüzden afetteki vatandaşlarımıza özel olarak yersiz mayalı savuşturmak üretip gönderiyoruz. Oradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına bakarak paketlemek yapıyoruz. Yolsuz mayalı ekmekler bayatlamadığı amacıyla bunu tercih ettik. Normal günlük kullandığımız beyaz zehir ekmeği göndermedik. Allah oradaki vatandaşlarımıza yardımcısı olsun. Devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun, hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. – ESKİŞEHİR

Share: