Zelzele bölgesine Uşak’tan 213 bin battaniye gönderildi

Çeltek Valisi Turan Ergün, zelzele bölgesinde kendilerinden bildirme iri beklentinin battaniye olduğunu ve 213 bin battaniyenin yola çıktığını açıkladı.

Mazi 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Kahramanmaraş ve çevre illerde büyük hasarlar meydana geldi. Cumhuriyet tarihinin arz şişman depremi namına adlandırılan hareket üzere bütün Türkiye gibi Yardımcı’ta biricik kalpgâh oldu. Yer Sarsıntısı anından itibaren müzaheret kampanyaları başlatılan Çeltek’ta battaniye, ruba, ısıtıcı, erzak kadar ayrımsız çok müzaheret birlikte zelzele bölgelerine çakozlamak için yola çıkarıldı. Müzaheret iki canlı tırların Çeltek Organize Endüstri Bölgesi’nden yola geçmek amacıyla beklediği tam basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Turan Ergün, hareket bölgelerine şuana büyüklüğünde 47 araçla 249 personelin müzaheret için sevk edildiğini söyledi. Sarsıntı bölgesinden, kendilerinden en büyük beklentinin battaniye olduğunu üstelik sözlerine ekleyen Ilbay Ergün, “Geri hep battaniye üreticileriyle benzeri araya geldik. Arkadaşlar hep üretimlerini sarsıntı bölgesine gitmek amacıyla üretiyorlar şuanda. Ticari maksatlı battaniye satışı şuanda namevcut. Hareket bölgesine müzaheret isteyerek göndereceklere battaniye üretiyoruz. Dakika itibariyle bile ilimizden 40 tırla 163 bin 767 battaniye Yardımcı’tan yola artık. Şu anda bile 10 tır yola geçmek üzere bekliyor, onlarda da kestirmece 50 bin battaniye var” dedi. Antrparantez Ilbay Ergün akça yardımı olarak birlikte Valilik Ivedi Müzaheret hesabına şu asıl kadar 4 milyon 319 bin TL müzaheret yapıldığını söyledi ve hayırsever, duyarlı vatandaşlara teşekkürname etti.

Başkan Çakın, “Ekipler sahada çalışmaya başladı”

Uşak Belediye Reisi Mehmet Çakın ise Çeltek’tan destek maksatlı giden ekiplerin yer sarsıntısı bölgelerine vardıklarını, sahada çalışmalara başladıklarını ve kendilerinden ferah duyum beklediklerini söyledi. – ÇELTEK

Share: