Zen, ölen nişanlısının ideali amacıyla üniversiteyi bıraktı; polis güçleri olacak

BURSA’de, 4 ay geçmiş kamyonun çarptığı arızi otobüsünde hayatını kaybeden Emirhan Bayındır’in (20) nişanlısı Eksik Etek D., sevdiğinin hayalleri üzere okulunu bıraktı. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi’nden vazgeçip, polislik sınavlarına hazırlanan Bayan D., “Emirhan’ım amacıyla polis olacağım, kararlıyım” dedi.

Bursa yer yolu İsmetiye viyadüğü mevkisinde 5 Mayıs’ta meydana gelen kazada, Seyit Mürtefi Akpekmezci’nin kullandığı 16 JZD 68 plakalı kazı kamyonu, İstanbul’dan Eskişehir’e giden Barış Kantaroğlu yönetimindeki 34 ZSZ 14 plakalı ‘İstanbul Kalesi’ firmasına ilgili palyatif otobüsüne arkadan çarptı. Kazada 37 muvakkat, 2 çoban ve 1 muavinin bulunduğu otobüsteki yolculardan Emirhan Rahat hayatını kaybetti, 6 bulaşan ise yaralandı. Sunma büyük ideali polislik olan Emirhan’ın ölümü; eşinden ayrıldıktan sonraları oğlunu biricik başına büyüten Ayla Karamuk’u, ağabeyi Batuhan Bayındır’i ve nişanlısı Eksik Etek D.’yi üzüntüye boğdu. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Fakültesi’nde okuyan Zen D., Emirhan ile 2 sene önceki internette tanışıp, benzeri süre geçmiş birlikte nişanlandığını söyledi.

‘ÖLÜMÜ HİÇ AKLIMA GELMEMİŞTİ’Emirhan’ı anlatan Hanım D., “Emirhan, haddinden fazla hususi bire bir kişiydi. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Frenkçe ve Çince biliyordu. Turizm ve Otelcilik Erdemli Okulu’nu birincilikle bitirmesine karşın ısrarla polis almak istiyordu. Polislik hayaliyle yatıp kalkıyordu. Sınavlara üstelik yanımda hazırlanması için İstanbul’dan Bilecik’e geldi. Kurslara bitmeme ettiği sırada, asayiş görevlisi namına çalışıyordu. Kendisiyle yarınlarımızın hayallerini kuruyorduk. O hafta Emirhan annesi, anneannesi ve babaannesi ile Ayvalık’a tatile gitti. Dinlence sonrası devir yolunda kendisiyle yüz kere konuştum. Öğleden sonraları aradığımda telefonu cevap vermiyordu. Gönderdiğim mesajlar ulaşmıyordu. Elan sonraları kaymakamlık olduğunu öğrendim. Canım çokça yandı. Öldüğü tek aklıma gelmedi. Tanıdıklarımı hastaneye gönderip, kendisiyle ilgilenmesini istedim sonra da üzücü haberi alınca yıkıldım” diye niteleyerek konuştu. Emirhan’ın ölümünü bir çeşit kabul edemediğini belirten Nisan D., “Onun özlemi ve hayaliyle yaşıyorum. Böylelikle Emirhan’ın idealini yerine ilam etmek için polis güçleri olmaya değişmeyen verdim. Üniversite eğitimimi sonlandırıp, polislik sınavlarına hazırlanıyorum. Emirhan’ım üzere polis olacağım, kararlıyım” dedi.1 GECELEYIN GEÇMIŞ ‘HAKKINI HELAL ET’ DEMİŞEmirhan’ın annesi Ağıl Karamuk da Kadın’nın, Emirhan’ı hiç unutmadığını, kendisiyle seçme dönme görüştüğünü, haftanın bir nice haset de evine gelip, nişanlısının kaldığı odaya kendisini kilitleyerek fotoğraflarına bakıp, yatağında yattığını söyledi. Karamuk, “Kızımla o günden bilahare bütün görüştük. Avrat’ya yalvarmama rağmen okulunu bıraktı ve polis yerine Emirhan’ın hayallerini gerçekleştirme kararı aldı. Ego da maddi ve manevi bindi olacağım, mezuniyetine gitmenin nasip olmasını istiyorum” diye konuştu.Emirhan’ın ailesine üstelik çok merbut olduğunu anlatan Karamuk, “Bildirme şişman ideali, polis yerine şehit düşmekti. Bunu bana daim söylüyordu. O hafta Emirhan ile anneannesi ve babaannesi ile Ayvalık’a tatile gittik. Dönüşten 1 gece ilk yanıma oturan Emirhan, ‘Anne hakkını helal ten. Köle çokça emeğin var’ dedi. Adeta ölümü içine doğdu. ‘Sen ne diyorsun oğlum’ dediğimde, ‘Anne düşünsene polis güçleri oğlun şehit ergin. Mezarına Türk bayrağı asmışlar. Bundan daha kurum donör ayrımsız fenomen evet mu?’ dedi. Aceleten konuyu değiştirdim” dedi. Tatil dönüşü Emirhan’ı Bilecik’e kendisinin solmak istediğini ancak oğlunun otobüsle gitmek istediğini belirten Karamuk, “Kabul etmedi. ‘Kesinlikle istemiyorum. Lüzum bulunmayan, otobüsle giderim’ dedi. Israrıma rağmen teklifimi kabul etmeyip, otobüse bindi. O otobüs yolda kaza yaptı ve elden Emirhan’ım öldü. Acı haberi alınca yıkıldık. Üzüntüden 28 yaşındaki ağabeyi Batuhan kalp aksesi geçirdi. Şiddetli düştüğü yeri yakıyor. Cenabıhak, kimseye evlat acısı yaşatmasın” diye niteleyerek konuştu.

Arkaç Karamuk, oğlunun en nazik arzusunun şehit olmak olduğunu söyleyerek, “Oğlumun çokça tayf ettiği ve bilcümle söylediği üzere mezarının başına simge dikilmesini irade ediyorum” dedi.

Share: