36 saat enkazın altında kaldı, kalorifer peteğinden su içerek hayata tutundu

36 saat enkazın altında kaldı, kalorifer peteğinden akarsu içerek hayata tutundu

7.6 şiddetindeki depremin minval üssü Elbistan’birlikte göçük altından çıkarılan Gökhan Esmer:

“Bizleri yer sarsıntısı bölgesinde sahipsiz bırakmadılar”

KAHRAMANMARAŞ – 7.6 şiddetindeki depremin dalan üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde enkazın altından 36 saat sonraları kurtarılan Gökhan Kişmiri, patlayan radyatör peteğinden akan suyu içerek hayatta kaldığını söyledi.

6 Ocak’ta meydana mevrut 7.6 şiddetindeki depremin tarz üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 36 saat sonradan kaldığı enkazın altından kurtulan depremzede, o anları İhlas Bilgelik Ajansına anlattı. Depreme uykudayken yakalandığını tamlayan 31 yaşındaki Gökhan Yağız, “Ben o çevrim 2 depreme birlikte yakalandım. Tün olan depremde Elbistan’birlikte hemen 3 şerha karı yıkılmıştı. Öğle Vakti saatlerinde meydana mevrut depremde ego uyuyordum. Anide bire binanın çökmesine tanık oldum. Ayaklarım beton tablalarının altında kaldı. Enkazdan 36 saat bilahare çıktım. Dışarıdaki sesleri almakta çok zorlandım” dedi.

Depremin arkası sıra devletin kendilerini iyesiz bırakmadığını belirten Yağız, “Sarsıntı sonrasında bizleri sarsıntı bölgesinde iyesiz bırakmadılar. Aceleci şekilde zelzele anı ve zelzele sonrasında engelleme edildi. Müzaheret da geldi gönüllüler dahi geldi, arkalama tırları birlikte çabuk şekilde ulaştırıldı. Şu anda bizlerin hiçbir sıkıntısı bulunmayan. Selçuk Bayraktar’a özellikle teşekkür emreylemek istiyorum, afet bölgesine bin basamak sözü vermiş. Cenabıhak bu soy insanlarda, vatanını, milletini seven insanlardan razı olsun” diye niteleyerek konuştu.

Kalorifer peteğinden cari su ile beslenmiş

Enkaz altında kaldıktan sonra patlayan kaloriferin peteğinden akan suyu içtiğini belirten depremzede Karaca, “36 saat süresince ego hiçbir öz yemedim. Öyle aynı imkan birlikte yoktu elhak. Depremin meydana geldiğinde ego evimin yatak odası bölümündeydim. Hayatta kesilmek üzere radyatör peteğinden su içtim. Sarsıntı olduktan sonraları peteğin akarsu borusu patlamış, su ihtiyacımı oradan karşılayabildim. Sevimsiz açıktan yana de Tanrı bana müzaheret etti. Hemayar ve battaniye vardı. Onlarla dalavere ettim. Alanım dardı. Ölmekten hiç korkmadım. Dindar kayırıcı ölmekten korkmaz. Ölüm bize vecibe. Ego bu borcu bugün üstelik ferda da öderim. Ölmekten korkmadım amma çıkacağıma inandım” şeklinde konuştu.

Share: