86 yaşındaki ATV tutkunu Turan ağababa motoruna gözü kabilinden bakıyor

Erzincan’ın Tercan ilçesinde zihayat 86 yaşındaki Turan Aydemir adeta gençlere taş çıkarırken yaşadığı köyde 10 yıldır seçme yere ATV motoruyla gidip geliyor.

Turan Aydemir, yıllardır motorla rastgele yere gittiğini söyleyerek 86 yaşında olmasına rağmen bu dinçlikte olmasını mıhlı beslenmesine bağladı.

ATV motoruna gözü kabilinden baktığını, seçkin çevrim binmeden geçmiş bezle sildiğini anlatan Aydemir, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“10 senedir motosiklet kullanıyorum. Detaylı yıllar Avrupa’da çalıştım, zor oldum. Türkiye’birlikte memleketime geldim. Tarla ve bahçemi ektim. Aldığım bu motosiklet bana istediğim temas yere gezmek üzere çok ongun yaradı. Onun için aldım ego bunu. Şimdi çok rahatım. Seçme bölüm köyden ilçeye gidip geliyorum. Motorumu seviyorum, motorum canım benim. Benim elim ayağım. Motorla köyde üstelik geziyorum çünkü o olmasa ben evde oturur kalırım. Sabah kalktığımda motoru silerim, doğru işlerimi görmeye giderim sonra tarlaya giderim. Gözüm kadar bakıyorum”

Aydemir, motosiklet tutkunu gençleri uyararak, “Bu motorlar haddinden fazla kaba. Gençlerin hakikatten bunları kullanması ağır. Haddinden Fazla sert motor olduğu üzere çok kilolu gitmem lazım. Havaların soğuması ile motoru plastik su borularını kullanarak korumalık yaptım demin soğuktan etkilenmeden istediğim yere gidip geliyorum” dedi. – ERZİNCAN

Share: