Ankara haberleri: Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 murakabe

Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 gözaltı

ANKARA merkezli 5 ilde planlı ‘Narkopara’ operasyonunda, yapmacıklı dünyalık ile mızrap husus ticareti yaptığı belirlenen 37 şüpheli, gözaltına makbuz. Şüphelilerin, telefon dinlemelerinde yakalanmamak üzere şifreli müzakere yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’ dedikleri belirlendi.

İl Güven Müdürlüğü Mali Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, cali mal ile esrar bap ticareti yaptığı belirlenen cürüm örgütünü takibe aldı. Polisin 6 maaş ustalık ve fiziksel takibi sonucu Ankara merkezli İstanbul, Yozgat, Çankırı ve Hatay’üstelik 200 personelin katılımıyla 57 şüpheliye yönelik eş zamanlı cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonlarda 37 ibret, gözaltına alınırken, değişik şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi. Öte yandan şüphelilere ilgilendiren adreslerde yapılan aramalarda; 21 bin 500 teklik yapmacıklı kâğıt para, 10 gram kokain, 47,6 gram metamfetamin, 23,4 gram beyaz, 20 gram tütün, 200 şişe düzme ve uğrun viski, ruhsatsız av tüfeği ve haddinden fazla sayıda fişek ve 32 bireşimli hap ele geçirildi. Yapılan incelemede ise şüphelilerin sosyal medya platformlarından yapmacıklı servet ile telefon, tablet, bilgisayar kabil elektronik yük alışverişi yaptığı ve uyuşturucu kullananlara husus satışından sonra mal üstü namına düzme banknotlar verdiği tespit edildi.

UYUŞTURUCULARA EĞRETI İSİM VERMİŞLER

Şüphelilerin ayrıca telefon dinlemelerine yakalanmamak için şifreli müzakere yaptıkları ve eroine ‘Erol amca’, metamfetamine ‘Metin amca’, sentetik haplardan Lyrica’evet ‘Leyla abla’, Smyra’ya ‘Sam amca’ dedikleri belirlendi. Şüphelilerin, maden satıcılarına ödeyecekleri paraları da ‘borç’ namına anlatım ettikleri ve ‘torbacı’ların, yakalanmamak için sattıkları uyuşturucuları öz evlerinde evet da emin belirledikleri kullanılmayan binalarda kullandırdıkları tayin edildi. Şüphelilerin, özellik kullananları kamçılamak amacıyla ayrımlı uyuşturucuları tattırdıkları, alelhusus eroin amacıyla ‘aşı yapma’ tabirini kullandıkları ve kullanıcıların esrar parası bulabilmek üzere hırsızlık özellikle görünmek için birçok değişik suça karıştıkları belirlendi.Share: