Atlı sağaltım merkezi, kış mevsiminde vatandaşlara dede binmenin heyecanını yaşatacak

Süvari tedavi merkezi, kış mevsiminde vatandaşlara ata binmenin heyecanını yaşatacak

Ilçebay Yıldırım: “Beygir binicilerini şita mevsiminde birlikte Atlı Tedavi Merkezine beygir binmeye bekliyoruz”

KASTAMONU – Kastamonu’nun Daday ilçesinde bulunan Atlı Terapi ve Mümasil Binicilik Merkezi, şita mevsiminde vatandaşlara dede binmenin heyecanını yaşatacak.

Kuzey Küçük Asya Kalkınma Ajansı’nın finansmanıyla Daday Kaymakamlığı Köylere Hizmet Sevk Birliği tarafından hayata geçirilen Daday Kaymakamlığı Atlı Terapi ve Dublör Binicilik Merkezi, vatandaşlardan nazik istek görüyor. Özellikle özel fert ve sakat öğrencilere yönelik hazırlanan içtimai gravite projeleriyle adından meze ettiren forma, kış mevsiminde üstelik atlama beygiri çıvmak isteyenlerin faydalanabilmesi üzere iş başlattı. Bu çerçevede mecbur manejde şita mevsiminde vatandaşlar, dede binerek hoşça mesafelik geçirebilecek.

“Sosyal projelerimizin yanı sıra şita mevsiminde bile tesisimiz yalınlık olacak”

Planlı toplantıda, Daday Kaymakamlığı Atlı Terapi ve Benzeşim Binicilik Merkezi ile ilgilendiren devam eden ve yapılan çalışmalar için bilgi veren Daday Kaymakamı Ayşegül Yıldırım, “Süvari Tedavi Merkezimizde atlı tedavi alanı yerine özel bireylere müteveccih faaliyetlerde bulunuyoruz. Onların şahsi gelişimlerine yardım sağlıyoruz. Ayrımsız zamanda mümasil binicilik tesisi kendisine Daday’a atçılık anlamında nazik ayrımsız katkı sağlamaktayız. Burada 7 çağ 24 saat bakım vermekteyiz. Tesisimizde kafeterya hizmetimiz üstelik bulunmakta. Bunun yanında bir de konaklama faaliyetleri amacıyla gitgide bire bir proje yapmak istiyoruz. Süvari sağaltım merkezimizde içtimai faaliyetlerimiz, toplumsal projelerimiz devam etmekte. Burada hususi bireylere yönelik onların ferdî gelişimlerine, kendilerine olan özgüvenlerini artırması yönünde projeler gerçekleştirmekteyiz. Onların atlarla bağırsak içe olduklarında kendilerine olan günahsız güvenlerinin arttığını gözlemledik. Bu anlamda kendilerini haydi istiyoruz. Burada faaliyetlerimiz bu anlamda bitmeme etmekte” dedi.

“Ilişkin manej bölümünde kış ayında at yanılmak isteyenler, dede binebilecekler”

Hem engelsiz hem üstelik tutkun manej bölümlerinin olduğundan bahseden Kaymakam Sebep, ilişkin manej bölümünde şita ayında atlama beygiri binmek isteyenlerin ata binebileceklerini rapor ederek, “Bunun birlikte Daday’da gençlerin atlarla, doğayla iç içe olması için Milli Eğitimle Cahillik ve Spor Bakanlığı’mızın yürüttüğü projeler çerçevesinde Gençlik Kamplarıyla bütünleşmiş ergin durumdayız. Burada şita sezonunda de peyda olacak, 7 dönüş 24 saat hizmetimiz sürecek. Daday’ımız doğası ve beygir cenneti kendisine bilinmektedir. Daday Kaymakamlığı adına Süvari Sağaltım Merkezi’mizde sosyal yük projelerine avangart görünmek istiyoruz. Bu çerçevede elimizden mevrut bütün gayreti gider ediyoruz. Daday, atlama beygiri cenneti yerine bilinmekte. Tığ Daday’ı birlik Türkiye’ye öncelemek istiyoruz. Burada böyle iyicene bire bir tesisimizin olması ve herkesin gelip görmesini ve burasını Türkiye’nin dahi bilmesini, herkesin üstelik gelip gezip görmesini istiyoruz. Daday hafta sonları çokça fazla gezgin çeken ilçemiz. Nüfusu 2-3 katına büyüklüğünde dahi çıkabilmekte. Hafta sonları hem beygir yanılmak isteyenler, hem da herkesin da bildiği kabil Daday’ımız etli ekmeği ile bile ünlü bu yüzden bile çokça fazla seyyah ve vatandaşlarımız ilçemize ziyarete geliyor. Biz yaz-şita olarak düzenlemek istemiyoruz. Hep mevsimlerde hizmet atfetmek istiyoruz. Tesisimizde hem kategorik hem bile sınırlanmış manej alanımız bulunmaktadır. Bu yüzden sınırlı manejimiz ile kış aylarının pahal gelgel şartlarından etkilenmeden üstelik bakım vermeye bitmeme edebiliyoruz. Cümle evcil ve yabancı gezici ve vatandaşlarımızı Daday’a bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Toplantının arkası sıra gazeteciler dahi dede binerek ruhsal gerilim attı.

Share: