Başbuğ Ataç Eskişehir halkına yardımlarından dünya teşekkürname etti

Tepebaşı Belediyesi, meydana gelen depremlerin ardından bölgeye yardımlarını ivedilikle sürdürürken, duygulu vatandaşların yardımlarının toplandığı aşevini konuşma fail Tepebaşı Belediye Reisi Dt. Ahmet Ataç, “Eskişehir halkının, Tepebaşı halkının göstermiş olduğu bu güvene çok teşekkür ediyoruz. Çokça yüce yardımlar geliyor. Hepsini güvenle ulaştırıyoruz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi, türlü afetlerle savaşım eden kentlere arkalama sağlamaya bitmeme ediyor. Tepebaşı Belediyesi, format üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde büyük yıkıma kere açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgeye yardımlar konusunda AFAD ile koordineli kendisine hemencecik harekete geçti. Hareket bölgesine müzaheret çağrısı yapılmasının peşi sıra duygun vatandaşlar seferber oldu. Yardımların toplandığı Nihal- İsmail Akçura Aşçı’ne bir nice gerekseme malzemesi teyit edildi.

“Bölgede bodur zamanda yaraların sarılması arz balaban dileğimdir”

Malzemelerin toplandığı alanı ülfet fail Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç, “Yer Sarsıntısı bölgelerinde haddinden fazla kısık eyyam geçiyor. Hem depremin etkisi hem sevimsiz ikisi aniden bölgede olumsuzluklar oluşturuyor. Biz sunma azından orada insanların soğuktan etkilenmemesi açısından battaniyeden tutun sobaya kadar hepsini koyuyoruz. Yavru mamaları, çocuk bezleri, hijyen paketleri, besin maddeleri, birinci umum çul eşyası üzere birçok gerekseme mahsus malzemeleri ivedilikle ulaştırmaya çalışıyoruz. Şu esas kadar 3 tırı Islahiye’ye, 1 tırı Diyarbakır’a, 1 tırı Malatya’ya ve 1 tırı üstelik Hatay’a görünmek amacıyla 6 tırı yardımların ulaşması için muvakkat ettik. Burada Eskişehir halkının, Tepebaşı halkının göstermiş olduğu bu güvene çok teşekkürname ediyoruz. Çokça oylumlu yardımlar geliyor. Hepsini güvenle ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Ego buradan ülkemize başsağlığı diliyorum. Kurtulanlara de eski olsun diyor müstacel şifalar diliyorum. Yer güdük zamanda sağlıklılarına kavuşsunlar. Bölgede kısa zamanda yaraların sarılması bildirme büyük dileğimdir” dedi.

Yardımlar bölgeye ulaşıyor

Öte yandan temas, kardeşlik ve tesanüt ruhu ile toplanan yardımlar, tırlara yüklenerek Gaziantep’in Islahiye, Malatya, Diyarbakır ve Hatay’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere yola bundan sonra. Ayrıca yer sarsıntısı bölgesine ulaşan Tepebaşı Belediyesi Nihal-İsmail Akçura Aşevi personeli dahi, muktezi hazırlıklarını tamamlayarak depremzedelere aşındırmak servislerine başladı. Temas dolaşma depremzedelere sabahleyin kahvaltısı ve akşam yemeği servisi bitmeme edecek.

Saat 22.00’a büyüklüğünde bakım veriliyor

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri ise, yapılan yardımlardan ötürü Eskişehirlilere teşekkürlerini iletti. Yetkililer, hareket bölgesine asıl gıda malzemesi, bebek bezi, süt kuzusu maması, soba, battaniye, hijyen paketi ve bir numara halk giysi eşyası yardımlarını atmak talip vatandaşların malzemeleri, akşam saat 22.00’a büyüklüğünde bakım veren Nihal-İsmail Akçura Aşçı’ne bırakabileceklerini belirtti. Yetkililer ayrıca, ikinci umum pırtı yardımlarının akseptans edilmediğini, yardım yapacak hassas vatandaşların on paralık yeni malzemeleri getirmeleri üzerine birlikte ricada bulundu. – ESKİŞEHİR

Share: