Bayburt Emniyetinden bindi gecikmedi: 55 polis deprem bölgesine uğurlandı

Bayburt İl Güven Müdürlüğü zelzele bölgesine yürümek amacıyla tıpkısı itimat başmuallim yardımcısından, ayrımsız bölüm müdüründen, 3 komiserden ve 50 polis memurundan oluşan 55 nefis ekibini Bayburt Valiliği önünden dualarla uğurladı.

Bayburt Valiliği önünde toplanan güvenlik mensupları arkadaşlarıyla, aileleriyle vedalaştıktan bilahare otobüse binerek deprem bölgesine davranmak üzere yola koyuldular. Polislerin yanında öğretmenlerinde aralarında bulunduğu toplamda 155 şahsiyet ekibi hareket bölgesine uğurladıklarını kaydeden Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, “Arama kurtarma ekibi namına, 60 kadar yiğit polisimizi ve hoca kardeşlerimizi hareket bölgesine gönderiyoruz. 100 öğretmen, 60 büyüklüğünde de polis güçleri memurunu taharri kurtarma ekiplerine bindi tedarik etmek, geri hizmet bindi ulaşmak için sarsıntı bölgesine gönderiyoruz. Arkadaşlarımızın yolu ve bahtı belirgin olsun. Allah onların yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Zaman kaybetmeden depremzedelerin yaralarını kullanmak ve göçük çalışmalarına süzülmek üzere bir zaman önceki yola sâdır polislerle öğretmenleri ise vatandaşlar dualarla yaya ettiler. – BAYBURT

Share: