Bozkurt’ta yetersiz altyapı ve üstyapı çalışmaları son bulacak

Bozkurt’ta sınırlı altyapı ve üstyapı çalışmaları sonuç bulacak

Bozkurtluların yıllardır türap çamurdan geçemediği yollar Büyükşehir ile çözüldü

DENİZLİ – Denizli’nin Bozkurt kaymakamlık merkezinde, ilk defa nesir edilen baran suyu hatları ile yunak asfalt ve kaldırımlarıyla baştan aşağı yenilenen üstyapı çalışmalarını inceleyici Komutan Osman Zolan, projenin tamamlanmasıyla Bozkurt ilçesinin türe ettiği güzelce aynı hizmete henüz kavuşacağını vurguladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, Bozkurt ilçesini müzakere ederek Büyükşehir Belediyesinin sürdürdüğü yağmur suyu hattı ile üstyapı çalışmalarını inceledi. Başbuğ Osman Zolan önceki adına Bozkurt Kaymakamı Tayyar Emre Mahmutoğlu ile kaza merkezindeki esnafı ülfet ederek kılıklı işler diledi. Vatandaşların dilek ve önerilerini dinleyen Başbuğ Zolan’a şişman rabıta gösteren Bozkurtlular ilçe merkezinde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı inşaatı ile dip bina çalışmaları amacıyla teşekkürname etti. Art bina çalışmalarının ağırbaşlı tıpkı şekilde sürdüğü sıcak asfalt ve kaldırımları ile alelacayip ayrımsız güzelliğe kavuşacak Muzaffer Arıcı Caddesi’nde birlikte çalışmaları strateji fail Komutan Zolan, burada işçilerle beton kilit parke taşı döşeyerek kolaylıklar diledi.

“Bozkurt’umuz temas sabık gün henüz çok bakım alıyor”

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, 2014 yılında Denizli’nin büyükşehir statüsüne kavuşmasının arkası sıra dokuz canlı çok büyük hizmeti Bozkurt ilçesinde dahi gerçekleştiklerini belirtti. Bozkurt’un ihtiyaç ve sıkıntılarını eksiltmek üzere kaymakamlık merkezinde ilk defa başlanan yağmur suyu hattı ile ısıdam asfalt ve gündeş kaldırım çalışmalarını anlatan Başkan Zolan, “Bozkurt’umuz her sabık zaman henüz fazla hizmet alıyor. Zaman Bozkurt ilçemizin merkezinde Atatürk Caddesi’ndeyiz. Burada baran yağdığında maatteessüf baran suları etrafa bastırık veriyor, kimi vakit iş yerlerinde su baskınları meydana geliyor. Bu noktada vatandaşlarımızın sıkıntısını halletmek üzere baran suyu hatlarının inşaatına başladık. Bittiğinde inşallah Bozkurt kaymakamlık merkezinde baran suyuyla ilişkin teessürat yaşanmayacak. Altyapı çalışmalarımız tamamlandığında dahi üst yapımızı tamamen yenileyeceğiz. Kaldırım ve ısıdam asfaltla birlikte Bozkurt’umuz türe etmiş olduğu iyice tıpkı hizmete henüz kavuşmuş olacak” dedi.

“Bozkurt’umuza yakışacak”

Altyapı ve üstyapı çalışmalarının ara sıra müşkülat da getirdiğini ifade fail Başbuğ Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu süreçte türap, çamur kabilinden güçlük olacak, Bozkurtlu hemşerilerimizin sabretmesini istiyoruz. İnşallah arz gelişmemiş zamanda çalışmaları tamamlamayı ikbal ediyoruz. Bittiğinde çokça evire çevire olacak, Bozkurt’umuza yakışacak. Sıcak asfaltlı temel caddesi, güzel kaldırımları ve enfrastrüktür çalışmamamız ile Bozkurt’umuzu daha birlikte encam boyuta giymek amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnsanlarımızın henüz konforlu benzeri sahn sürmelerine yardım sağlamış olacağız. Allah’ım inşallah kazasız belasız tamamlamayı baht etsin. Bozkurt’umuzda bugüne kadar çokça hizmet yaptık bundan sonra bile yapmaya devam edeceğiz, aldatıcı ve uğurlu olsun.”

Share: