Brezilya’da acun şampiyonu sporcuya uygulama

Japonya kökenli dövüş sporu Ju Jitsu’nun dünya çapındaki genişlik ünlü sporcularından olan ve sekiz dünya şampiyonluğu mevcut Brezilyalı Leandro Lo güzeşte ülkenin yeryüzü nazik kendi Sao Poulo’da esasen vuruldu.

Arkadaşlarıyla pop ayrımsız çalgı aleti grubunun tıpkısı kulüpteki performansını izlemeye giden Lo burada başı dumanlı olduğu muhtemelen benzeri adamla isimsiz bir nedenden tartışmaya girdi. Lo sakinleştirmek amacıyla adamı dövüş sporu teknikleriyle yere yatırdı ama eş ayağa kalkar kalkmaz silahını çıkarıp Lo’nun kafasına kötü etti. Lo kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken katilin o tam görev başında olmayan polis güçleri memuru Henrique Velozo olduğu ortaya daha çok.

Ana adı ‘Leandro Pereira do Nascimento Lo’ olan 33 yaşındaki sporcunun 5 bile Acun Şampiyonu unvanı bulunuyordu.

Jiu-Jitsu nedir?

Jiu-Jitsu özellikle rakibi yakalama ve yerde mücadeleye odaklanan bir cenk sanatı, spor ve şahsi sığınma yoludur. Jiu Jitsu valör olarak ‘narin sanat'(arte suave) manasına dirimsel. Zırh kullanılmadan yapılan defans sporları arasındadır. Jiu jitsu ağır ile tekniklerin birleştirilerek uygulanana benzeri defans yöntemidir.

Benzeri hedefe ulaşabilmek üzere sistemli, bilinçli ustalık ve kuralların uygulanmasıdır. Jiu jitsu savunma sanatının amacı rakibin vücudundaki sıkı noktalara vuruşlar yaparak gidermek ve oluşabilecek vahim olaylarını engellemektir. Bunun için dahi ustalık, duraç ve yöntemleri hızlı ve ateş parçası aynı biçimde teşhir etmek gerekir.

MEMLUK polisi, silahı namına doğrultan kadını vurdu

 

MEMLUK polisine cinayet tepkisi

 

ABD polisi bire bir siyahiyi elan vurdu

 

Share: