Çalıntı doktor balıklar, iflah değil coşkunluk saçıyor

Ganimet hekim balıklar, şifa değil öfke saçıyor

Dünyada vakit kaybetmeden Sivas’ta kâin ve tabii ortamından çalınarak Türkiye’nin ve dünyanın ayrımlı yerlerinde tedavilerde geçer not doktor balıklar kızdırma saçıyor

SİVAS – Dünyada sadece Sivas’ta bulunan ve saf ortamından çalınarak ülkemizin ve Acun’nın ayrımlı yerlerinde tedavilerde makbul hekim balıklar, coşkunluk saçıyor.

Sivas’ın Kangal ilçesinde kâin ve sedef hastalığının dünyadaki yegâne tabii tedavi merkezi olduğu tamlanan Kangal Balıklı kaplıca, iflah arayanların yol uğrağı yeri oluyor. Suyun birlikte bulunan; selenyum, silisyum, magnezyum ve adsız bir nice herif sağlığına yararlı mineral yardımıyla bu kaplıca alelhusus kap hastalarının imdadına yetişiyor. Dünyanın birçok noktasından Sivas’a gelen hastalar burada suyun özelliği ve hekim balıklar sebebiyle sağlığına kavuşuyor.

Doktor balıklar çalınıyor

Dünyaca ad yaban Sivas’ın doktor balıklarının akıbet aynı kaç yıldır hırsızlarla başı dertte. Doktor Balıklar yerli ve başkaları eliyle natürel ortamından çalınarak değişik bölgelere götürülüyor. Kangal Balıklı Kaplıca’nın işletmecisi Fuat Ünsal, Sivas’tan çalınarak farklı bölgelere taşınan balıklar korusunda onma arayan hastaları uyardı. Ünsal, çalınan doktor balıkların 100 litrelik sulara konularak hastaları otama etmesinin tür olmayacağını ve tedaviden çokça bu suların kayırıcı sağlığına engel verebileceğini söyledi.

Bu balıklar durumunda şifalı

Fuat Ünsal, kaplıcanın dünya çapında da çokça adlı olduğunu belirterek, “Ben Avrupa’yı yavaş yavaş gezdim ve dünyada bu fistül ve balıkların aynısından hiçbir yerde yoktur. Dünya üstelik biricik Sivas Kangal Balıklı kaplıcası var. Suyun özelliği 37 merhale ve saniyede 300 litre akıyor. Normal şartlarda 27 derecenin üzerinde balıkların yaşamaması gerekiyor fakat bu suyun içerisinde yaşıyor. Suda ki ayrıksı ayrımsız özellik ise selenyum, silisyum, magnezyum ve bilinmeyen birçok herif sağlığına faydalı minerali içerisinde barındırıyor. Kaplıcamız Acun çapında da haddinden fazla adlı. Avrupa de nereye gitsek hekim balıkların şehrinden geldik dediğimiz zaman burada otama olan insanlar reklam yapıyor. Yılın 12 kocaoğlan burada tedavi ahzetmek tür. Merbut ve kilitsiz küreksiz havuzlarımız var” dedi.

Yapay havuzlarda felah bulunmaz

Yapay havuzlarda doktor balıklarla onma bulmanın türlü olmadığını rapor fail Ünsal, “Bizim kaplıcamızdan balıklarımızı çalarak sağda solda kullandılar. Antalya’üstelik ya da kâh illerimizde balıkları üretip güzellik salonu ve berberler, otellerde dahil 100-150 litrelik suların içerisinde insanlar ellerini ve ayaklarını sokarak birbirlerine tehlike saçıyorlar. Buradan uyarıyorum keyif bankalığımız ve keyif müdürlüklerimiz bu şekil yerlere özen etsinler. Hiç kimesne elini ve ayağını 100 litrelik suların içerisine sokarak serencam alamaz. Son Kangal Balıklı Kaplıcada. Otama amacıyla kaynaktan gelen su olması gerekiyor. 100 litrelik suyu dolaştırdığınız devir gayrisıhhi tıpkı öz evet. Mikrop üretir. İnsanlar ayaklarını soktukları ant sonucun hangi olacağını bilmiyorlar. Bu merkez yerlerde otama olmaya etkin insanları uyarıyorum. Bizim kaplıcamızda kaynağımızdan saniyede 300 litre su akıyor. Reklamını ayırmak amacıyla söylemiyorum ancak hastalarımız buraya gelip tedavisini olsunlar” ifadelerini kullandı.

Share: