Cezayir’de Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybedenler anıldı

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçiliğinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Ihtifal Haset zımnında düzenlenen törende, şehitler ve Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anıldı.

Büyükelçilik binasında planlı törene, Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş, Askeri Elçilik Uzmanı Albay Burak Başak, İçişleri Müşaviri Başkumandan Hızır, Ticaret Müşaviri Erek Ersoy, TİKA’nın Cezayir Koordinatörü Gökçen Kalkan ile Türkiye’nin Cezayir’deki kurumlarının temsilcileri ve sefarethane çalışanları katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Alicenap tilavetiyle başlayan anma töreninde benzeri danışma fail Büyükelçi Göktaş, 18 Mart Çanakkale Bahir Zaferi ve şehitleri tesmiye etmek amacıyla toplandıklarını belirterek, bu vesileyle 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerde hayatını kaybedenleri de rahmetle andığını söyledi.

Göktaş, şehitlerin eren hatıralarına erbap çıkacaklarını ve Türkiye’yi vatan eden kahramanların yolunu sürdüreceklerini vurguladı.

Büyükelçi Göktaş antrparantez Cezayir’in depremler sonrası Türkiye’ye sunduğu yardımları hatırlatarak benzeri el elan teşekkürlerini dile getirdi.

Tören, yapılan konuşmaların arkası sıra sona erdi.

Share: