CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, Gaziler Haset nedeniyle mütalaa yayımladı

CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, 19 Ilkgüz Gaziler Günü nedeniyle kuvve yayımladı.

Tüzün, mesajında, cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, zırh arkadaşları ve bütün kahraman gazileri rahmet, gönül borcu ve şükranla andığını aktardı.

Gaziliğin önemi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve müdafaasında gazilerin ortaya koyduğu atılganlık ve fedakarlığa değinen Tüzün, şunları belirtti:

“Bizlere bu vatanı bağış eden gaziler, Malazgirt’te olduğu üzere Çanakkkale’de, İnönü savaşlarında, Sakarya Meydan muharebelerinde ‘evvel vatan toprakları, evvel değerlerimiz’ dediler daha sonraları canlarını düşündüler. ‘Bayraklar simge işleyen üstündeki kandır, Toprak uğrunda ölen varsa vatandır’ düşüncesi ile tek irtical şehitlik mertebesine duyulmak amacıyla ileriye koşan gazilerimiz, vatanımızın kurulmasında ve korunmasında sergiledikleri alplık ile gelişigüzel ant hatırlanacaklardır.

Milletimizin makus talihinin yenildiği topraklar olan Bilecik, bu değerin sunu çokça bilindiği bayrı şehirlerden birisidir. İçlerinde yurt aşkı tek zaman azalmayan gazilerimizin türe ettiği değere kavuşmaları ve genişlik hatırlı konuma gelmeleri üzere her ant elimizden gelen çabayı göstermenin gayretinde olacağız. Bizlere kişi edilen ermiş vatanın kurulması ve müdafaasında gerektiğinde canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, zırh arkadaşları ve ebediyete kavrama fail bütün gazilerimizi yağmur ve minnet duygularıyla hatırlıyor, sağlıklı olan gazilerimize şükranlarımızı iletiyorum.”

Share: