CHP’li vekilden reaksiyon: Tığ yapsak CHP camileri sattı dersiniz

AKP’li Trabzon Düzköy Belediyesi 3 Çatlak’ta yaptığı toplantıda, 2.5 milyon teklik kazanç borcuna bedel, Ölçülü Mahallesi Merkez Camisi ile Cevizlik Mahallesi Camisi’ni ve Doğankaya Mahallesi’nde kâin metruk öğretmen lojmanının Maliye Bakanlığı’na devretti. Karar, CHP’li 4 divan üyesinin red oyuna karşın rey çokluğuyla alındı. Belediye Başkanı Yılmayan Ankara, maliyenin 4 yararsız ara bulucu harici belediyenin gelişigüzel şeyine haciz koyduğunu doğacak sürdü. CHP Trabzon Saylav Ahmet Kayaç, belediyenin yaptığı bu ahit işlemine aksülamel gösterdi.

BELEDİYENİN BİR ÇİVİSİ NAMEVCUT

Mebus Ahmet Kayaç, camiler ile lojmanı vatandaşların yaptırdığını belirterek, “Düzköy Şahinkaya Mahallesi’ndeki vefakâr vatandaşlarımız köylerine hizmet eden öğretmenlerini düşünerek orada benzeri arsa bağışlamış ve üzerine öğretmenlerin kalması üzere tıpkısı lojman yaptırmışlar. Gine satışı yapılmak istenen iki mahalledeki cami üstelik, köylünün parasıyla ve emekleriyle yapılmıştır. Şimdi AKP’li Şehremaneti sedir kararıyla bu taşınmazları, borçları karşılığında Maliye Bakanlığı’na devrediyor. Bu yapılan İbadethanelerimize, maneviyatınıza ve vatandaşlarımızın hakkına ve emeğine işlenmiş nazik ayrımsız hürmetsizlik ve haksızlıktır. Uray ne hakla bunu yapıyor? Tıpkı tuğlaları mı, ayrımsız çivileri mi var orada? ” dedi.

CAMİLERİ LOJMANLARI SATARAK MI HİZMET YAPACAKLAR?

Düzköy’nam bire bir önceki çevrim CHP’de olduğunu hatırlatan Ahmet Kaya, “Hükümet, bizim dönemimizde Düzköy Belediyesi’hangi üvey çocuk muamelesi yapmıştı. Belediyeyi AKP alırsa Düzköy canlandırma olacak, hizmet alacaktı. Camileri, lojmanları satarak mı bakım takanak? Yazık, AKP hükümetinin hangi ülkeye hangi birlikte kişi belediyelerine bile hayrı kalmamış. Lojmanın arsasını, tuğlasını, çimentosunu hoşgörüsüz vermiş, binayı vatandaşlarımız yapmış. Camileri vatandaşlarımız fedakârlıklarıyla yapmış. Benzin satmışlar, tereyağı satmışlar, peynir satmışlar, ilçelerine bu hizmetleri yapmışlar. Demincek uray ne hakla bu arsa ve binaları Maliye’ye devrediyor?” ifadelerini kullandı.

Share: