ÇIKAR YOL Partisi Umumi Başkanı Babacan, Siirt mitinginde konuştu Açıklaması

ÇIKAR YOL Partisi Umumi Başkanı Yüksek Babacan, “Hedefimiz, vatandaşlarımızın üreterek zenginleştiği tıpkı Türkiye’dir.” dedi.

Babacan, partisinin 15 Orak Ayı Demokratlık Meydanı’nda planlı mitinginde yaptığı konuşmada, budunsal kimliği, fideist, mezhebi hangi olursa olsun her vatandaşın bu ülkenin denk ve kasıntılı vatandaşı olduğunu söyledi.

Parti namına bağımsız ve varlıklı bire bir Türkiye için yola çıktıklarını dile getiren Babacan, ülfet içerisinde akım edeceklerini belirtti.

Babacan, “Hukuksuzlukla mücadeleleri bile hukuk içerisinde yapacağız. Zira devlete yakışan, hususiyet zarfında akım etmektir. Devlete yakışan, adaleti sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Ekonominin temelinde hukuk, adalet, özgürlük ve demokrasi olduğunu aktaran Babacan, toplumsal yardımları ihtiyacı olan herkese ulaştıracaklarını söyledi.

İhtiyaç sahiplerine minimum gelir desteği sağlayacaklarını tamlayan Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İhtiyacı olan herkesin minimal ihtiyacını karşılayacak ayrımsız geliri devletin güvence etmesi almak. Bizim nihai hedefimiz, tek ayrımsız vatandaşımızın dahi toplumsal yardıma kadın olmadığı tıpkısı Türkiye’dir. Hedefimiz, vatandaşlarımızın üreterek zenginleştiği tıpkısı Türkiye’dir. Herkesin çalışarak doğruluk ettiği dirim seviyesine ulaşana kadar bunun üzere çalışacağız. Çocukların yetişek ihtiyaçları için üstelik hususi programlar devreye sokacağız.”

MERHEM Partisi İl Başkanı Umut Dayanan da mitingde ayrımsız müracaat yaptı.Share: