Cumhurbaşkanının adını taşıyor, muhtemel bulvar trafiğe açıldı

Cumhurbaşkanının adını taşıyor, beklenen bulvar trafiğe açıldı

Sivas site merkezinden Sivas Cumhuriyet Üniversitesini birbirine bağlayacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı vasıta ve gelgeç trafiğine açıldı

SİVAS – Sivas kent merkezinden Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesini birbirine bağlayacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı dil ve muvakkat trafiğine açıldı.

Sivas Belediyesi tarafından kent trafiğini ferahlatmak için yapımına başlanan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın ikinci etabı birlikte tamamlanarak araç ve eğreti trafiğe açıldı. Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi’ne ulaşımı elan kısa, macerasız ve konforlu aynı ayla getirecek olan bulvar, 70 metre bildirme ve 3 bin 800 metre uzunluğa ehil. Üslup ve çiftteker yollarının da bulunduğu projeyi, peyzaj düzenlemeleri, ağaçlandırma çalışması ve gündeş tenvirat unsurları süslüyor. Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilim Adamı, bulvarda tamamlanan çalışmaları durumunda inceleyerek projede emeği güzeşte uray ekiplerine teşekkür etti. Komutan Bilgin elan sonra trafiğe açılan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını kullanan sürücülere çikolata izzetüikram ederek dolgunca yolculuklar temennisinde bulundu.

“Geleceğe asar bırakacağız”

Bulvardaki evvel miftah sürüşünü gerçekleştiren Başkan Bilim Adamı, geleceğe asar bırakmak amacıyla çabalama sarf ettiklerini ifade ederek, “Şehrimizin ihtiyaç duyduğu herhangi bir alanda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Bu anlamda kente yeni bulvar ve caddeler kazandırarak erişim sorunlarına kalımlı analizör göstermek istiyoruz. Bu çalışmaları yürütürken dahi geleceğimize eserler tasarruf etmek yerine eş beyin ve istişareye önem veriyoruz. Mufassal soluklu tıpkısı işi daha bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alandaki arsa sahiplerimizle ortak payda üstelik buluşarak bu hizmetimizi hayata geçirdik” dedi.

“Muvasala projeleri bitmeme edecek”

Komutan Bilgin, muvasala projelerinin devam edeceğini belirterek, “Yapımı tamamen Belediyemiz yoluyla gerçekleştirilen benzeri proje olması dolayısıyla burada iş veren eksiksiz çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni site merkezine bağlayacak olan ve hepsi 3 bin 800 metre uzunluğa ehil olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın bugün 2. etabını yani 2 bin metre olan kısmını de tamamlayarak hizmete açıyoruz. İçerisinde gidiş yolları, bisiklet yolları, peyzaj çalışmalarımız saha alıyor. Bunun yanı sıra 2 bin skor nitelikli ağacı toprakla buluşturduğumuz tıpkısı düzlük oldu. Bu yönüyle da yeşil Sivas projesine birlikte büyük ulama sağlamış oluyoruz. 3 gidiş ve 3 vürut şeklinde hayata geçirdiğimiz projede, alt ve eğin bina çalışmalarımızı da tamamladık. ‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla şehrimizin etraflı vadede gidiş geliş sorununu çözmek hesabına ulaşım projelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

“Şehrimize ayar katacak”

Başbuğ Bilimci bulvarın trafiğe açılmasının peşi sıra şehre ayar katacağını vurgulayarak, “Şehirlerimizin gelişmesi bakir açılacak dirim alanları, yollar ve bulvarlarla benzer oluyor. Bu bölgeyi şehre katacak projenin evvel ayağını hayata geçiriyoruz. Tıpkı projeyi ortaya koyarsın, enine boyuna tartışırsın, düşünürsün, üzerine çalışırsın, hareket bittiği ahit kişi bağırsak dünyanda sunturlu bire bir iş başardık, pir tıpkısı hareket çıkardık dersin. İşte bugün trafiğe açtığımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı bile zat iç dünyamızda da tam ekibimizle alay malay oturduğumuz devir de şehrimize derece katacak, şehrimize gösteriş katacak gani aynı aksiyon çıkarttık diyeceğimiz projelerimizden bire bir tanesi oldu. Bu bulvarda tezyifkâr mufassal eleyip yoğun dokuduk. Bu anlamda yolun sağlam, sağlıklı ve konforlu olabilmesi üzere mukannen bölgelerde tahminî 2 metreye varan kazılar yaparak temel taşı iyileştirmesine ehemmiyet verdik. Zaman yap, yarın boz anlayışından uzak durarak halkımızın beğenisine arz etmek istiyoruz. Zira bildirme iyice notu onlar veriyor. Tığ projelerimizden dolgunca sıcaklıkölçer aldığımızı düşünüyoruz. Buranın rastgele metrekaresinde emeği olan kül Şehremaneti ekibimize teşekkürname ediyor, hemşerilerime yalabık hayır olmasını dilek ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: