Cumhuriyet’in 99. yılında Türk bayraksız ev kalmayacak

Cumhuriyet’in 99. yılında Türk bayraksız ev kalmayacak

Kocaeli’üstelik binlerce vatandaşa Türk Bayrağı dağıtıldı

KOCAELİ – 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı öncesinde bayraksız ev ve aksiyon yeri kalmaması üzere Kocaeli’nin Gebze ilçesinde binlerce vatandaşa Türk Bayrağı dağıtıldı.

Kocaeli Valiliği vasıtasıyla başlatılan ‘Bayrak As’ kampanyası çerçevesinde Gebze ilçesinde Kocaeli Valisi Seddar Müşkül, Gebze Kaymakamı Mehmet Uca Özyiğit ve Gebze Şehremini Zinnur Büyükgöz yoluyla binlerce vatandaşa Türk Bayrağı dağıtıldı. 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’na büyüklüğünde Türk bayraksız aile ve iş yeri kalmamasının amaçlandığı kampanyada simge dağıtımı Sürücü Mustafa Gösterişli Camii yanı sıra bulunan Gebze Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Planlı kampanyaya vatandaşlar ciddi bent gösterdi.

“İstedik kim şehrimizin herhangi bir tarafı ay sarih hıyanet bayrağımızla süslensin”

Programda mütekellim Kocaeli Valisi Seddar Güç, “Öncelikle cumhuriyetimizin 99. Yapı sene dönümünü canı istekle tebrik ediyorum, kutluyorum. Bu vesileyle Halas Savaşımızın benzersiz komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cebe arkadaşları, ermiş şehitlerimiz ve alp gazilerimizi minnetle, şükranla yabancı ediyoruz. Bayramlar gerçekte bayrakla anlamlıdır. Çünkü simge, bağımsızlığımızı, milletimizin saygınlık, mesabe ve şerefini künde ölçü. Bu vesileyle bile şuana kadar 250 bin sembol temin ettik ve istedik ki şehrimizin değme tarafı ay zahir şike bayrağımızla süslensin. Mecmu işyerleri, evlerimiz, konutlarımız, sokaklarımız, caddelerimiz bayrağımızla donatılsın. Bunun amacıyla ciddi tıpkı say harcıyoruz ve vatandaşlarımızın güvenilmez bire bir sembol sevgisi, muhabbeti var. Vatandaşlarımız bayrağın bağımsızlığın timsali olduğunu üstelik biliyorlar. Bu bizi ayrıca kıvançlı ediyor. Alelhusus bala ve gençlerimizin sancak sevgisiyle buluşması amacıyla çokça elan mefret bir kampanya bu. O yüzden Cumhuriyet Bayramımızı tıpkısı defa daha kutluyoruz. Bütün vatandaşlarımızı evlerine, hisse senedi yerlerine, herhangi bir yere sembol asmaya çağırma ediyoruz. Milli birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirelim. Kardeşliğimizi kuvvetli ağıl getirelim. Ülkemize yönelen rastgele çeşit ölümlülük saldırıyı da böylelikle bertaraf edelim istiyoruz. Biz ne büyüklüğünde istek olursa o büyüklüğünde karşılayacak ayrımsız tedbir yaptık” dedi.

Share: