Depremzedeler o anları gözyaşları ile anlattı

Depremzedeler o anları gözyaşları ile anlattı

NEVŞEHİR Suret üssü Kahramanmaraş ve 10 ilde etkisinin görüldüğü depremin arkası sıra Nevşehir’e getirilen depremzedeler KYK yurtlarında kalıyor.

Nevşehir Valiliği koordinesinde bölgeye gelen depremzedeler Cahillik ve Spor Müdürlüğüne sadık Nevşehir KYK Yurtlarında; barınma, aşındırmak, urba ihtiyaçlarının yanında psikolojik destek, depremzede çocuklara oyun alanı oluşturularak bindi veriliyor. KYK yurtlarında kalan depremzedeler yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlattı. Elbistan’dan gelerek Nevşehir’bile KYK yurtlarına yerleşen depremzedeler; “Cenabıhak razı olsun devletimizden. Burada haddinden fazla bereketli durumdayız, karnımız doyuyor, hamam ortamdayız. Tanrı bu acıyı bire bir daha kimseye yaşatmasın. Milletimizin başı iyi olsun” dedi. Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden gelen Mustafa Arslan ise yaptığı açıklamada; “Orada her iki depremi dahi yaşadım. 2-3 dönme araçların içerisinde kaldık. Daha sonraları öz imkanlarımızla Nevşehir’e gelerek KYK yurtlarına yerleştik. Nevşehir halkı bize herhangi bir kalem bağ ve alakayı gösterdi. Bu hizmetten mahcup birlikte oluyoruz. Milletimiz necip bir ulus, Nevşehir halkı da bu konuda elinden gelenin fazlasını yaptı” ifadelerini kullandı.

Hatay’ın Antakya ilçesinden gelen Mehmet Turan İhlas Olgun Ajansı’na yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Turan; “Nevşehir’e çok edisyon şartlarda geldik. Şu dakika KYK yurduna yerleştik. Burası Türkiye’nin yeryüzü gani mekanlarından biri” şeklinde konuştu.

Share: