Gaziantep ve Malatya’da toplumsal bölük projesi üzere müracaat yoğunluğu sürüyor

Gaziantep ve Malatya’bile, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin yeryüzü iri içtimai basamak projesi kapsamında vatandaşların bankaların önlerinde oluşturduğu referans yoğunluğu devam ediyor.

E-Çap üzerinden referans imkanı sıfır ve erkenden müracaat yazmak isteyenler evraklarını dökmek üzere erken saatlerde Halk ve Tarım bankaları şubelerine geldi.

İlk çağ bankaların uğrunda oluşan espas ve kuyruklar başvurunun ikinci gününde de bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 10 bin 24 konutun yapılacağı Gaziantep’te müracaat sırası bekleyen 61 yaşındaki Lahut Aşa, AA muhabirine, eş sahibi doğmak istediğini ve referans için geldiğini söyledi.

Kiracı olduğunu ifade eden Aşa, “2 çocuğum engelli. Proje için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz. Kiracıyız, ocak sahibi olabilirsek çok mutlu oluruz. Benzeri ocak hasretimiz var ve bir gün birleşmek istiyoruz.” dedi.

Asgari ücretli çalıştığını tamlayan Erol Yılmaz ise tafsilatlı yıllardır göz projeleriyle vatandaşların aile sahibi olduğunu amma kendisinin başvurularının zıt sonuçlandığını belirtti.

Kiraların yükselmesiyle zorlandığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz ki, Cumhurbaşkanımız elinden gelen seçkin şeyi yapıyor ve projeler üzerinde çalışıyor. Piyasalarda birlikte haddinden fazla faikiyet var. Rastgele şeyin iyisini dilek ediyoruz. Kısmette varsa evet yoksa de yapacak tıpkısı şeyimiz namevcut. İnşallah ev kazanç. isterim ki herkese aile sahibi olsun çıksın.”

Malatya’bile 2 bin 251 konut yapılacak

2 bin 251 konutun inşa edileceği Malatya’bile birlikte yoğunluk, başvuruların ikinci gününde devam ediyor.

Sabahın er saatlerinde sıraya giren İsmail Özdemir de uygulamayı ve şartları çokça beğendiğini vurgulayarak, “Devletimiz âdeta insanlara domuzuna ayrımsız madde yaptı. Yer, eş verilecek. Kendimi bildim bileli kiradayım. Mutlu olduk.” dedi.

Peyran Reçber ise projenin çokça gür olduğunu belirterek, “İnşallah bizim için da iyisi evet, inşallah bize bile yarar. Kendimi bildiğimden beri kiracıyım, 6 çocuğum var. Çıkarsa çok bahtiyar olacağım.” diyerek konuştu.

Hulusi Karcı bile göz sahibi olmayı istediğini belirterek, projenin iyi olmasını diledi.

Aziz Bayduz ise Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederek, “Dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ediyorum. İnsanlar kira öder gibi familya sahibi olacak. İnşallah bana dahi yarar.” ifadesini kullandı.Share: