Hasan ve Şeyma’nın katil zanlısı şehremaneti güvenlik görevlilerine müebbet istemi

Kırşehir’de iki genci öldürerek Kızılırmak’a attıkları iddiasıyla yargılanan belediyede görevlisi 2 maznun üzerine, “düşünülerek öldürme” suçundan 2’şer nöbet ağırlaştırılmış müebbet kodes cezasını öngören sevgili açıldı.

Olay, Kırşehir’de 25 Mart 2022’de yaşandı. Hasan Aydoğan (21) ve Şeyma Demir’den (18) vukuf alamayan ailesi polise her an kayıp ihbarında bulundu. Güvenlik ekiplerinin çalışmaları sonucu araba, Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkiinde ormanlık bire bir alanda terkedilmiş halde bulundu. Araçta şahıslara ilişik çökertme telefonları, montlar ve Şeyma Demir’e ait şahsi eşyalarının olduğu çanta ele geçirildi. Ekiplerce merkeze vabeste Kortullu köyünde yapılan aramalarda Kızılırmak kenarında Şeyma Demir’in donmuş bedeni olaydan 3 dolaşma sonraları kıyıya vurmuş halde bulundu. Hasan Aydoğan’ın cesedi ise kız arkadaşıyla gelişigüzel öldürüldükten 77 gün sonra Kızılırmak’ta bulundu.

Olayla ilişik olarak Kırşehir Belediyesi’nde düzenlilik görevlisi olan Ş.E. ve S.A. gözaltına alındıktan sonradan atıf edildikleri adli merciler yoluyla tutuklanarak Kırşehir E Tipi cezaevine gönderildi. Kırşehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca tutuklu sanıklar Ş.E. (35) ve S.A. (32) karşı hazırlanan iddianame, Kırşehir Yavaş Ukubet Mahkemesince akseptans edildi. Alınan ifadeler ve asayiş kamerası görüntülerinden kendilerini polis güçleri adına tanıtıcı Kırşehir Belediyesinde asayiş görevlisi yerine fariza işleyen Ş.E. ve S.A. tarafından elleri kelepçeli halde bambaşka tıpkısı araca bindirilerek Kortulu köyüne götürüldüğünün anlaşıldığı belirtildi. – KIRŞEHİR

Share: