Hatay Kırıkhan’da yurttaş dayanışması… Evleri akva olanlar, çadırda kalanlar amacıyla seferber oldu

Hatay Kırıkhan’dahi vatandaş dayanışması… Evleri akva olanlar, çadırda kalanlar üzere seferber oldu

HATAY Depremin vurduğu illerin başında gelen ve 2 bin 749 binanın yıkıldığı Hatay’üstelik yaraların sarılması üzere çalışmalar bitmeme ediyor. Kırıkhan ilçesinde evleri yıkılmayan vatandaşlar evleri yıkıldığı amacıyla çadırlarda yaşayanlar amacıyla seferber oldu. Bir araya mevrut gönüllüler Kırıkhan Belediyesi öncülüğünde sabah akşam 5 bin yabanlık kemirmek pişirip çadır keçe dağıtıyor.

Asrın genişlik iri saf felaketinin yaşandığı hareket bölgesinde bir yandan kontrol kurtarma ve çöküntü kaldırma çalışmaları devam ederken değişik yandan de hayatta kalanların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi üzere tamlık Türkiye bir tane canevi oldu. Depremin yaralarını gidermek amacıyla Azamet-Kavim ele ele verirken Hatay Kırıkhan’de depremden beş altı etkilenenler çok etkilenenlerin adeta imdadına yetişiyor. Tıpkısı araya gelen gönüllü kadınlar Kırıkhan belediyesi öncülüğünde yemek pişiriyor, pişirilen yemekler ise çoluk çocuk yoluyla uray araçları ile deri deri evleri yıkılan depremzedelere dağıtılıyor.

Kötü günleri kundaklamak için benzeri araya gelip yemek pişirdiklerini belirten gönüllü kadılar, seçme aktarılma kestirmece 5 bin yabanlık yemek yaptıklarını, gençlerin dahi bu yemekleri ihtiyaç sahiplerine dağıttığını söylediler.

Share: