İçişleri Bakanı Soylu Gaziantep’te

İçişleri Bakanı Aristokrat Gaziantep’te

Vekil Soylu, “Ekol önlerinde eroin satanların ayaklarını kırın diyorum”

GAZİANTEP – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gaziantep’te planlı “Yer iyi uyuşturucu polisi esas projesi” çerçevesinde planlı programa katıldı. Icra Vekili soylu esrar konusunda yaptığı talimatı tekiden, “Meslek önlerinde uyuşturucu satanların ayaklarını kırın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te düzenlenen ‘Yeryüzü ongun narkotik Polisi esas projesi’ programda konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya liyakatli çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, Site güvenliğinin haddinden fazla şanlı olduğunu vurguladı. Delimsirek, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’yu cesaretinden çevre kutlayarak, şehrin düzenlilik sorunlarının milimize edildiğini anlatım etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, kısık programlarına karşın Gaziantep’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’ya teşekkür ederek, içişleri Bakanlığının kararlarını kentte uyguladıklarını belirtti.

“Avrupa’bile esrar serbest bırakılıyor”

Avrupa’dahi uyuşturucunun yasallaştığını tamlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Arz dolgunca uyuşturucu polisi temel projesi” çerçevesinde Bugün sizlerle bire bir araya gelmeyi istek ettik. Katılımlarınız amacıyla hepinize teşekkürname derim. Diyarbakır’bile PKK’ya cebin yer diri curcunalı Hacire anayla başladı. Bugün 4. Sene anneler rastgele yerde eylem yapıp evlatlarını alıyorlar. Annenin gücü ve inadı başkadır. Cenabıhak kimseye çocuk derdi vermesin. Bugün karşımızda hep evlatları gözdağı eden tıpkı uyuşturucu belası var. Kimya ve geri hizmet geliştikçe çeşitliliği ve hareketliliği arttı. Tıpkısı çokça bölgeden başkaa yerlere sevkiyatlar oluyor. Bu yasa dışı yapılara mal geçişsiz. Yıldırı örgütüne mülk lazım gözü doymayan ülkeler abat etsinler diye birçok bölgeyi karıştırıyor. Ama bu ateş onları de vurur. ESIR’birlikte ayrımsız kasabayı tamamen mızrap kullanıcılarına ayrılma etmiş. Almanya’bile bir kanun teklifi veriyor. Esrarı erkin bırakacaklar. Esrarı evlerinde üretebilecekler. Bunlar kafayı yemişler. Enjeksiyon izzet desteğiyle uyuşturucu bağımlılarına karşılıksız veriliyor. Avrupa’da narko shoplar var. Narko kafeler var. Avrupa’de maden normalleşiyor. Destek verdikleri yıldırı örgütleri eroin zehir demincek kendilerini vuruyor. Güney Amerika’dan kokain Avrupa’ya gidiyor. ESIR, Irak’a kargaşa getirdi. Sonraları Afganistan barış getireceğim dedi. 17 bin hektar afyon üretimi ÇAKER gelince 300 bin hektara imdi” dedi.

“Uyuşturucu satanların ayaklarını kırın dedik sonuç alıyoruz”

Ekol önlerinde uyuşturucu satanların ayaklarını kırın dediğimizde birilerinin kendilerine kızdığını ama sayede uyuşturucu satıcılarının oranının azaldığını tabir eden Nazır Aristokrat, “Teröriste ne muameleyi yapıyorsak uyuşturucu tüccarlarına üstelik bire bir muameleyi yapıyoruz. 2021 yılında 22 titrem eroin yakalandı. Gümrükte yakalananlarla beraber 25 26 tona kadar imdi. Eskiden doğudan Türkiye’ye eroin girerdi. Cumhurbaşkanımız öyle tıpkı ferman ortaya koydu kim, sınırda ve yapılan çalışmalarla demincek uyuşturucunun yüzdelik 74’ünü Dert, Van ve Hakkari’dahi yakalıyoruz. Şimdi Akdeniz hattından Avrupa’ya geçirmeye çalışıyorlar. Şimdi metanfetamin ile karşı karşıyayız. Okulların uğrunda eroin satanları görürseniz ayaklarını kırın dediğimde bana kızıyorlar. Eroin kullanan hangi balaban hastalıkla yüz yüze ise aileleri bile iri sıkıntı yaşıyorlar. Tığ bu ailelere sırtımızı mı dönecektik. Ama bunu anlamayanlar o evladın derdini anlamayanlar bu adam bu lafları neden ediyor derler. Bunu gene söylüyorum uyuşturucuyu ekol önlerinde kim satıyorsa ayaklarını kırsınlar kırsınlar. Bu tedbirler yardımıyla metal ticareti düştü. Biz son alıyoruz. Üstünde tıpkı gram birlikte yakalasak gözaltı yaparak muamelat yapıyoruz. Elden kolluk kuvveti yetmez aha bunun için bu uygulamaları yapıyoruz. Maden kullananların yüzde 79’u refik adam dosttan alışıyor. Eğer biz annelere evlatların tavırlarını anlatabilirsek serencam alabiliriz. İşte bunun için bu projeyi yaptık. 1 milyon 90 bin anneye ulaştık. Aileler bu illet karşısında boydak değildir. Lütfen eroin kullanan ve satanı görünce ihbar edin. Göreve gelmeden geçmiş cezaevinde 36 bin güç varken göreve geldikten sonraları 117 bin eroin satıcısı cezaevinde mücadelemiz bitmeme edecek. Tığ onları yakaladıkça ızdırap yaymalarını engelliyoruz. 86 bin metruk çatı yıktık. Çünkü metal merkezi haline geliyor. Parklarda üstelik eroin kullanılıyor. Onları birlikte ışıklandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadına şiddet sözleşmeyle ilişkin değil”

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının ardından kâh çevrelerin avrat cinayetlerinin artacağı görüşünün akla yatkın olmadığını belirten Vekil Soylu, “390 milyon ana kenevir yakaladık. Lice ve Bingöl’da bu dünyalık olarak PKK’ya gidiyordu. Bununla 287 milyar teklik gelirlerinin önüne geçtik. Kadına şiddette da tıpkısı şekilde mücadele ediyoruz. Sakil emek yapıyoruz. Hemen hazırlık yetmiyor. Erkeklerinde bilgilendirilmesi gerekiyor. Kadına el kalkamaz eğitimi veriyoruz. KADES programı ile tuşa bastığınızda 4-5 dakikada polis geliyor. Kapalı çiftlerin ayaklarını elektronik aygıt yerleştiriyoruz. İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında cinayet artacak dediler bu işin sözleşmeyle ilgisi bulunmayan. Azalış var şuanda. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Çetin çalışmalarımız var” diye niteleyerek konuştu.

Programa katılan vatandaşlara esrar ve bağımlılıkla uğraş sunumları yapıldı.

Share: