İstanbul Hafriyatçılar Platformu’ndan iş makinelerinin sarsıntı bölgesinden ayrılmaması çağrısı

İstanbul Hafriyatçılar Platformu Sözcüsü Feyzullah Yiğit, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra taharri-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla gönderilen hisse senedi makinelerinin bölgeden ayrılmaması gerektiğini söyledi.

Yiğit, AA muhabirine, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tahminî 400 iş makinesinin arama ve istirdat çalışmalarında kullanılması amacıyla bölgeye gönderildiğini kaydetti.

Ağırlıklı namına Hatay gelmek için münferit yerlere ulaşmaya çalıştıklarını, rastgele değer kâm etmeksizin kendi araçlarıyla çalışmalara katıldıklarını dile getiren Alp, “Bölgede çalışan hareket makinelerinin birinci görevi gerileme altından fert istirdat faaliyetidir. Uzmanların kontrolü altında oradaki kazılarda fariza aldık. İnsanlara yansımak şayet canlılara ulaşamıyorsa de cenazelerini ahzetmek üzere uğraş ediyoruz. Bütün amaç oradaki deli dolu ya dahi donmuş âdem varlığını ve sadece koca üstelik değil mecmu canlılara, köpeklere, kedilere yansımak amacıyla bu faaliyetleri yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Alp, bölgeye aksiyon makinelerinin gönderilmesinin yanı sıra değişik yerlerden toplanan insanca müzaheret malzemelerinin da ücretsiz taşındığını aktardı.

“Buyuru gelmedikçe olay yerini ayrılma etmeyin”

Feyzullah Alp, bölgedeki istirdat faaliyetlerinin bittiği yönünde sosyal medyada tıraşçı söylemlerin olduğuna dikkati çekerek, “İş makinası kullananlar bu kabil söylentilere kulak asmasın. Devletimize ve milletimize olan görevimiz bitmedi. Tekmil hisse senedi makineleri, operatörler, yetkililer, görüngü yerini devletin birinci ağzından emir gelmedikçe tecezzi etmesinler.” dedi.

Share: