Iz liselilerin yaptığı “etkin savmak fırını” Hatay’a gönderildi

Konya’da bulunan lisede öğrenciler tarafından yapılan etkin savsaklamak fırını, Kahramanmaraş merkezli “asrın felaketi” yerine nitelenen depremlerden etkilenen illerden Hatay’a gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan bağlanmış açıklamada, Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri aracılığıyla üretilen faal savsaklamak fırınının, Hatay’da mahsus atlatmak ihtiyacına yardım sağlayacağı belirtildi.

Açıklamada, görüşlerine saha sunulan İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Uğur Yiğit, ferdî arkalama ve girişimlerin birlikte okullar ve ilçe milli terbiye müdürlüklerinin bile çok heybetli yardım çalışmaları yürüttüğüne dikkati çekti.

Yiğit, Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Rum Lisesinin mesleki eğitimde bir nice benzer projeyi hayata nâkil koca bir okul olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“İhtiyaç durumuna bakarak farklı noktalarda vatandaşlara hizmet verecek cümbüşlü ekmek fırınının nazik benzeri hizmet vesilesi olacağına inanıyorum. Oluşturulmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkürname ederim.”

Ayrımlı benzeri araçta yüklü olan un ve muhtelif gıda malzemelerinin dahi fırınla Hatay’a makul yola çıktığı kaydedildi.

Share: