Karlıova’da kar yağışı etkili oldu, eğitime mesafe verildi

Karlıova’birlikte kar yağışı faal oldu, eğitime küşayiş verildi

BİNGÖL – Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar yağışı etkisini gösterdi, eğitim bilimi öğretime zaman açıklık verildi.

Meteoroloji 13. Mıntıka Müdürlüğünün uyarısının ardından 1940 rakımlı Karlıova ilçesinde kar yağışı faal oldu. İlçede tün saatlerinde başlayan kar, saha kayran 10 santimi aştı. Yeni güne kar yağışıyla uyanan esnaf kürekle aksiyon yerinin önünü açarken, kimi sürücüler bile araçlarının üzerindeki karları elleriyle temizledi. Kar yağışının peşi sıra Karlıova Belediye Başkanlığı ekipleri de anne cadde ve sokaklarda kar küreme çalışmaları yaptı. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla ciddi benzeri mücahede harcayan ekipler, muayyen tıpkısı noktada biriktirdiği karları kaymakamlık dışına kamyonlarla nakil yapacak.

Şehremaneti ekipleri namına çalışmalara Şubat ayının esasen beri devam ettiklerini vurgulayan personel Turan Eroğlu, “Şubatın esasen beri kar yağışı vardı. Araçlarımız, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması amacıyla daima çalışmaktadır. Mahalle, çarşı ve sokak aralarında ekiplerimiz sonsuz çalışıyor” dedi.

Yetişek öğretime zaman açıklık verildi

İlçede etkisini gösteren kar yağışının arkası sıra eğitim bilimi öğretimi dahi mesafe verildiği açıklandı. Karlıova Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ” İlçemiz genelinde devam eden ağır kar yağışı ve menfi albeni koşullarına tutkun yerine, ilçemizdeki resmi/özel örgün ve informel eğitim kurumları ile Hususi Eğitim ve Iyileştirme Merkezlerinde eğitim bilimi öğretime 1 dönem süreyle ara verilmiştir. Kamu de müteharrik engelli ve gebe personel üstelik ayrımsız periyot yönetimsel izinli sayılacaktır” denildi.

Ayrıca Bingöl- Erzurum kerem yolunun 0-14 kilometreleri arası güç kar yağışı ve tipi dolayısıyla, esbak akşam ezanı saat 19.30 fiktif ile tır trafiğine kapatılmıştı.

Share: