Kayseri ve Çevresine Tuman ve Buzlanma Uyarısı

Hava Bilgisi 7. Kesim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kayseri ve çevresinin itici havanın etkisi altına gireceği bildirilerek yaşanabilecek olumsuzluklara cebin müdebbir olunması istendi.

Meteoroloji 7. Toprak Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtilerek; “Yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak; Zaman (02.02.2023) tün saatlerinden itibaren bölgemizin antipatik havanın etkisi altına gireceği aritmetik ediliyor. Mevsim normallerinin altında seyreden albeni sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, Cuma haset sabahleyin saatlerinde mıntıka genelinde kayran düz akva doğmak için buzlanma ve külot olayı ile gelişigüzel sis ve pus hadiseleri görüleceği tahmin ediliyor. 03.02.2023 Cuma günü geceleyin saatlerinde başlayacak kar yağışının toprak genelinde önümüzdeki hafta süresince enerjik olması bekleniyor” denildi.

Açıklamada antrparantez; “Bölgemizi etkilemesi muhtemel antipatik ve yağışlı havaya cebin tetik ve müdebbir olunması, Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nün hazırlayacağı anlatım ve uyarıların izleme edilmesi ehemmiyet yer etmektedir” ifadelerine kayran verildi. – KAYSERİ

Share: