Kılıçdaroğlu: Çok Çürümüş Bir Saray İktidarı Var. Sonsuz birlikte Düşünce Satın Kabul Etmek İçin Yalan Söylüyorlar

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Çok çürümüş benzeri saray iktidarı var. Sonsuz de rey satın almak için dalavere söylüyorlar. Vaatlerin çoğunu asla yapmayacaklarını biliyoruz ama halkımız kaygılanmasın. Onların kalık bıraktığı sosyal projeleri, iktidarı devralınca biz tamamlayacağız. Bu de Bay Eksiksizlik sözü olsun” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Rusya’ya olan doğal gaz borcunu çarpmak istemesi ile ilgilendiren izah yaptı. Kılıçdaroğlu’nun bugün içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Türkiye, savaşta olan ülkeye, Rusya’ya borcunu ‘ödeyemiyorum’ diyor. Halktan parasını aldığı gazın parasını ödeyemiyor. Kime? Savaşta olana! Türkiye, bütün kısık şevket olmuştur ve itibar görmüştür. Değme şeyi namevcut ettiler. Haddinden Fazla asılsız tıpkı herkes var. Haddinden Fazla çürümüş bire bir saray iktidarı var. Daima üstelik düşünce satın almak amacıyla yalan söylüyorlar. Vaatlerin çoğunu katiyen yapmayacaklarını biliyoruz ama halkımız kaygılanmasın. Onların fire bıraktığı içtimai projeleri, iktidarı devralınca tığ tamamlayacağız. Bu de Erkek Eksiksizlik sözü olsun. O konutlar bitecek, kimesne korkmasın.”

Share: