Kirayı Artırmak İsteyen Aile Sahibi, Kiracıyla Anlaşamayınca Kapıyı Söktürdü

ERKAN KARACA

Çorum’da, kirayı 3 tekmil bırakmak isteyen karı sahibinin, kiracının bunu kabul etmemesi üzerine evin dış kapısını söktürdüğü argüman edildi.

Edinilen bilgiye göre; olay, Çorum’un Ulukavak Mahallesi’nde meydana geldi. Kirayı 3 kat çoğaltmak talip ocak sahibinin, kiracının bunu akseptans etmemesi üstüne evin aut kapısını söktürdüğü öne sürüldü.

KAPIYI ÖRTÜ İLE KAPATTI

İddiaya göre; Ses S. isimli kiracı, 2019 yılında Ulukavak Mahallesi’nde kâin ev amacıyla benzeri yıllığına isticar sözleşmesi imzaladı. 2020 yılında itilaf sona ererken kiracı ve aile sahibi ortada başka kavil imzalanmadı.

İddiaya göre ev sahibi Ahmet B., bu yıl kiracı Seda S.’den, önce “Oğlum oturacak” diye niteleyerek evden çıkmasını istedi. Ahmet B., daha bilahare Ses S.’den, 650 teklik olan kirayı 2 bin liraya yükseltmesini arzu etti. Bu parayı çok bulan kiracı Seda S., duruma itiraz etti.

Bir süre sonra karı sahibinin anlaşmalı olduğu emlakçı Mehmet T., eve gelerek habbe dış kapısının çelik kapı ile değiştirileceğini belirtti ve zihayat kadına bir kağıt imzalatıp kapıyı söktürdü. Hafta başından beri kapısının bulunmadığını ve kapıyı ayrımsız örtü ile kapatmak zorunda kaldığını belirten Seda S., boydak yaşadığını ve kapısının olmaması dolayısıyla evde ocumak içerisinde ahit geçirdiğini vurguladı. Karı sahibi ve emlakçıdan şikayetçi olduğunu, ancak kapının bibi takılmadığını vurgulayan zinde karı, bu süre içerisinde evin bin 500 liraya başka birisine kiralanmak istendiğini, fakat kiralayacak kişinin evi beğenmemesi üzerine vazgeçtiğini anlattı.

Seda S., bu yıl icar zammının yüzdelik 25 ile sınırlandığını, ancak familya sahibinin kiraya 3 katından aşkın remiks açmak istediğini belirterek mağduriyetinin giderilmesi amacıyla yetkililerden yardım istediğini söyledi.Share: