Kış yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 havza amacıyla boğanak ve fırtına uyarısı yaptı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin modüler kayran vadi çokça bulutlanmış, Doğu Akdeniz, Itidalli ve Maşrık Karadeniz kıyıları, Maşrık Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin yaka, Balıkesir’in şimal kesimlerinin yerli olmak amacıyla bora ve saha düzlük gök curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

Hava sıcaklığında eke benzeri değişiklik olmayacağı, genellikle zaman normalleri civarında seyredeceği oranlama ediliyor. Rüzgarın alelumum şimal ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arada bir mutedil kuvvette, Marmara, Ege ve Günindi Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Şimal Iye’de bazı bazı gelişmemiş mütemadi fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Veli bölgeleri ile Günindi Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde akva, Marmara ve Şimal Iye’de ara sıra güdük devamlı fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kabil yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdebbir ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE ALBENI DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve çok bulutlanmış, aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA: 18°C Parçalı bulutlu

İZMİR: 26°C Parçalı ve az bulutlu

ADANA: 30°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonraları devlet geneli bora ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve çok bulutlu

TRABZON: 21°C Modüler ve çokça bulutlanmış, aralıklı boğanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve çok bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonraları bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler vadi meydan çok bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonra sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı

Share: