Murafaa, 5 yaşındaki Eymen’i işkence ederek öldüren anne ve sevgilisinin itirazlarını akseptans etmedi

1. Ceza Dairesi, Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile sanık avukatlarının karara itirazı ve kararın dolaysız incelemeye tabi olması dolayısıyla dosyayı değerlendirdi.

KARARA İTİRAZLARI REDDETTİ

İtirazları inceleyici daire, sanıklar için, “kalifiye düşünülerek öldürme”, “zincirleme şekilde çocuğun kalifiye cinsî istismarı” ve “eziyet” suçlarından sunulan cezalarda usule ve esasa ilişkin her hukuka aykırılığın bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde herhangi bir kusur olmadığı, tanıt bakımından da değerlendirmenin yerinde olduğunu görüşünü bildirdi. Ofis, cezaların kanuncu bağlamda uygulandığına hükmederek istinaf başvurularının ayrı ayrı esastan reddini kararlaştırdı.

5 YAŞINDAKİ EYMEN’İN CESEDİ ORMANDA TOPRAĞA BATIK BULUNDU

Eskişehir’birlikte kıpırdak Z.Ç, yeğeni Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin’in 5 yaşındaki Eymen Durak’a çabukluk uyguladığını, seksüel yönden çocuğu sömürme ettiklerini, çocuğun video görüntülerinde ve görüntülü konuşmalarda vücudunda zedelenmek izleri gördüğünü ve sağlığından bulut ettiğini belirterek, polise başvurmuş, şüpheliler İzmir’üstelik gözaltına alınmıştı.

İTİRAF ETTİLER

Durak ve Elçetin’in itirafının arkası sıra 1 Ilkgüz 2019’da ormanlık alanda çocuğun toprağa batmiş cesedi bulunmuştu.
Mahkeme heyeti, Mine Durak’a “kalifiye bile bile cani” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “azap” suçundan 7 sene mapus, Serkan Elçetin’e ise “nitelikli kasten cani” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “ezinç” suçundan birlikte 6 yıl mapus cezası vermişti. Ehliyetli, kesme ve doyurucu bire bir tanıt evet bile Adli Tıp Kurumundan elde edilmiş ayrımsız rapora ulaşılmadığı gerekçesiyle sanıkların “zincirleme şekilde çocuğun kalifiye tensel istismarı” suçundan ise beraati kararlaştırılmıştı. İzmir Nahiye Adliye Mahkemesi 1. Ukubet Dairesi, maznun Mine Durak’ın cezai ehliyetine ilişkin kusurlu tetkik yapıldığı, başka sanık Serkan Elçetin hakkında da cep telefonunun Cingöz Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığına gönderilerek bilirkişi incelemesi yapılmadığı gerekçesiyle hükmü bozmuştu.

CİNSEL İSTİSMAR CEP TELEFONUNDA TESPİT EDİLDİ

Güllabi Umumi Komutanlığı Kriminal Ofis Başkanlığından mevrut çökertme telefonuna ilgili ehlivukuf raporunda Serkan Elçetin’e ait çökertme telefonunda 2 sanığın dahi maktul Durak’a yönelik “cinsel istismar” suçunu işlediğini gösteren videolar bulunduğu, D.G. isimli kişinin de maktulle ilgili seksüel muhtevalı mesajlarının tespit edildiği belirtilmişti. Yeniden yapılan yargılamada İzmir 9. Kilolu Ceza Mahkemesi, Mine Durak’a “Madun soyu olan çocuğuna müteveccih yerine aynı suçu setir düşüncesi ile bile ayrıksı sanık ile düşünüm ve eylem birliği içerisinde cereyan ederek düşünülerek kanlı” suçunu işlediği gerekçesiyle, ağırlaştırılmış müebbet mahbes cezası, “çocuğun nitelikli eşeysel istismarı” suçunu sili annesi iken fücceten fazla sefer matematik ve tehdit koparmak vasıtasıyla zincirleme namına gerçekleştirdiği gerekçesiyle de 67 yıl 6 kamer, “işkence” suçundan de 8 yıl hapis cezası vermişti.

“BILE BILE CANI” SUÇUNA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Sanık Serkan Elçetin’in ise Eymen’e müteveccih “bire bir suçu gizleme düşüncesi ile üstelik gayrı maznun ve ile düşünüm ve gösteri birliği içerisinde hareket ederek bile bile cani” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “çocuğun nitelikli tensel istismarı” suçunu şappadak çok defa kuvvet ve yıldırma almak aracılığıyla müteselsil namına gerçekleştirdiği gerekçesiyle 67 sene 6 ay ve “azap” suçundan bile 8 yıl hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verilmişti.

Share: