Okçular Kütahya’da Yengi Kupası amacıyla yarıştı

Türkiye Anadan Görme Türk Okçuluk Federasyonu Utku Kupası Yıldızlar ve Gençler Peyda Albeni Puta Koşusu, Kütahya Okmeydanı Geleneksel Türk Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık yaptığı konuşmada, “Şişman Yengi’in 100. Sene dönümünde sizin kadar ağababa sporlarının ati nesillere aktarılmasında say veren, arak döken kardeşlerimizi Kütahya’da ağırlamanın onuru ve mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise, “1071 yılında tapusunu aldığımız, yüz sene ilk bu günlerde 7 düvele defol git dediğimiz şerif topraklardasınız. Büyük tıpkı etkinlik içindeyiz. Halas savaşımızın yüzüncü yıl dönümünde sizleri burada yatırmak, bu yarışmalarda sizleri tutkun olmak şehrimiz namına bize üstelik şişman ayrımsız kazanç sağlamıştır. Sizleri yetiştiren altın ailelerinize, altın hocalarınıza, kulüp başkanlarınıza şahsım, partim ve incelik namına haddinden fazla teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Galebe Kupasında basamak alan sportmen ve kulüplere yürek ve madalyaları MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Reisi Prof. Dr. Alim Işık, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu yetkilileri tarafından verildi. – KÜTAHYA

Share: