PENDİK’TE ‘YARDIM TIR’I YOLU KAPATTI’ TARTIŞMASINDA INCITICI AÇILDI, 1 YARALI

Pendik’te Şahkulu Padişah Dergahına ilişkin arkalama TIR’ının yolu kapattığı gerekçesiyle sâdır tartışmada bir araba sürücüsü arka arkaya üzücü etti. Olayda bire bir yaşama yaralandı. Kurşunlardan biri dergaha eski etti. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Yapılan incelemede olayın; yer sarsıntısı bölgesine gönderilecek müzaheret TIR’ının yolu kapatması ve el ita tartışması nedeniyle çıktığı anlaşılmıştır denildi.

Görüngü, saat 16.30 sıralarında Pendik Esenler Mahallesi Esenyurt Çıkmaz üstünde meydana geldi. Zelzele bölgesine yardım alışmak için Şahkulu Hükümdar Dergahına ilişkin müzaheret TIR’ına sokakta koli yükleniyordu. Bu tam sokaktan boşamak talip bire bir araba sürücüsü, TIR’ın yolu kapattığını söyleyerek koli yükleyenlerle tartıştı. Kavganın ardından görüngü yerinden ayrılan güdücü ve yanındaki bir kişi otomobilinin plakasını sökerek sokağa esasen geldi. Güdücü belindeki silahla biberli etmeye başladı. Olayda Kasıt Edinç (53) dizinden yaralandı. Kurşunlardan biri ise dergaha kullanılmış etti. Saldırgan otomobilini bırakıp fenomen yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay hesabına esenlik ve polis ekipleri gönderme edildi. Dertli Edinç, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis kaçan şüpheliyi yararlanmak için himmet başlattı. Müktesebat’in sağlık durumunun gür olduğu öğrenildi.

GELDİKLERİ SÜRE İÇERİSİNDE BIRLIKTE DİREKT ÜZERİMİZE, BENİM ÜZERİME DOKUNAKLI ETTİLER

Dergah Başkanı Zeynel Fırat yaşanan olayla ilgili, Neye uğradığımızı şaşırdık dostlar. Burada nazik ayrımsız acımız var. 10 ilimizde olan tıpkı depremimiz var. Burada bilcümle bölgedeki dostlarımızla tıpkı umar tutmak istedik. Yola çıkacaktık. 2 birey önümüzü kesti. ‘Bu TIR hastalık burada duracak. Neden duruyor’ dediler. Sonradan ‘buyurun geçin’ dedik ama anlatamadık. Tartışmayı uzattılar ve daha sonra ‘Bekleyin tığ size burada göstereceğiz. Bu hisse senedi burada bitmedi, sizi burada yakacağız. Adamlarımız çokça. Bizim burada bir sürü şeyimiz var. Siz bizi tanımıyorsunuz’ diye niteleyerek tehditleriyle gittiler. Çok çok geçmedi. 2 dakika bilahare geldiler bire bir araçta. Bu posta plakalarını sökerek gelmişler. Geldikleri süre içerisinde dahi direkt üzerimize benim üzerime dokunaklı ettiler. Bana gelmedi. O esnada beni kalp aldılar dostlarımız. Amma ayrımsız ayrıksı canımız maalesef yaralandı. Itimat mensubu arkadaşlarım teşekkür ediyoruz, geldiler. Ambulansımız geldi. Canımızı hastaneye kaldırdılar. Şu dakika itibariyle durumunun dolgunca olduğunu öğrendik. Dizinden yaralandı arkadaşımız, canımız. Aşağı çokça üzgünüz. Şu anda Hızır ayındayız. Birbirimize Hızır olmamız lazımken birbirimize sarılmamız lazımken. Alelhusus bu ‘sizi yakacağız’. Yahu nedir bu yakmadan bir soy kurtulamadınız mı. 4-5 halk kırıcı edildi. İçeride mermi izi var. Önceliğimiz canımız. İnşallah Allah’tan ona bire bir özdek olmayacak dedi.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Zaman saat 15.50 sıralarında Pendik Fevzi Derk Etmek Mahallesinde mevcut Şahkulu Şehriyâr Külliyesi M. Şanlı Hilmi Ağababa Ata Araştırı, Eğitim Bilimi ve Kültür Vakfı uğrunda silahlı cerh ihbarı alınmıştır. Olay namına ivedilikle asayiş ve afiyet ekipleri atıf edilmiştir. Yapılan incelemede olayın; zelzele bölgesine gönderilecek yardım TIR’ının yolu kapatması ve defa verme tartışması dolayısıyla çıktığı anlaşılmıştır. Ağız Dalaşı sırasında silahla yaralanan M.E ünlü vatandaşımız tedavi altına alınmıştır. Kimliği belirlenen şüphelilerin yakalanmasına müteveccih çalışmalar bitmeme etmektedir. Konuyla ait adli soruşturma başlatılmıştır ifadelerine saha verildi.

Share: