Rifat Serdaroğlu: Hastalık Zelzele Olur Imkânsız TSK Mensupları, Olgun İnsanlar Namına Sahaya Sürülmedi?

Makul Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki iri depremin üzerinden 10 dolaşma geçmesinin arkası sıra “Illet hareket evet olamaz TSK mensupları, olgun insanlar kendisine sahaya sürülmedi? Kim ferman verdi kim TSK kışlasından çıkamadı? Bu katiyen aydınlanması gereken bir sorudur. Eğer bu konuda Milli Defans Bakanı aynı açıklama yapmazsa bu emrin kendisi vasıtasıyla verildiğini kabul edeceğiz. Ama açıklama yaparsa namına kaime verenin Cumhurbaşkanı olup olmadığını bile öğür olacağız. Doğru Öğür kendisine bunun peşini bırakmayacağız” dedi.

Akıllıcasına Fırka Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki balaban depremin arkası sıra, depremi ve akse yönetimini değerlendirdi. Serdaroğlu zaman yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Depremin üzerinden 10 gün geçti. Eğer büyüklük bereketli yönetilse, doğrusu bunlara tedarikli olurdu. Bu 10 zaman süresince çokça vuzuh alınırdı, haddinden fazla duygusal kurtarılırdı. İlk iki dönüş hiçbir şekilde akla yatkın tıpkısı müdahale yapılmadığını bütün insanlarımız, budun biliyor. Buradaki arz iri soru, hepimizin kafasındaki yanıtını kesin bulmamız gereken istifham şudur: Hastalık hareket olur olanaksız TSK mensupları, bilgili insanlar olarak sahaya sürülmedi? Ki egemenlik verdi kim TSK kışlasından çıkamadı? Bu katiyetle aydınlanması müstelzim tıpkı sorudur. Şayet bu konuda Milli Defans Bakanı tıpkısı açıklama yapmazsa bu emrin kendisi vasıtasıyla verildiğini kabul edeceğiz. Amma izah yaparsa namına buyuru verenin Cumhurbaşkanı olup olmadığını de öğür olacağız. Doğru Tümen adına bunun peşini bırakmayacağız.

“BU ÜLKENİN ÇOKÇA PROBLEMİ VAR. AMA BİRİNCİ DERECEDEKİ PROBLEMİ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Bu, Kocaman Divanlık değil, bu divan-ı harplik tıpkısı suçtur. İnsanların ayn hücre cinayete kurban gitmelerine yol açmak demektir. Çağdaş ve çağcıl devletlerde asla böyle bire bir özdek olmaz. Ama tığ öyle bir şekilde ilkel tıpkısı yönetime sahibiz ki sayın Reisicumhur partili sıfır uray başkanlarını telefonla da aramıyor. Yardımları özlük partili şehremaneti başkanlarına göre ayrıştırıyor. Sivil cemiyet örgütleri, fahri kuruluşlar devletin organlarından çokça geçmiş sahaya indiler ve insanlarımızın yardımına koştular. Bu Türk Devleti’nin bu sistemle bundan sonra yürütülemeyeceğinin, yönetilemeyeceğinin bildirme gösterişsiz işaretidir. Yıllardan beri söylüyorum. Bu ülkenin çokça problemi var. Amma birinci derecedeki problemi Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan, anayasal çerçeve zarfında, demokratik seçimlerle mevki yönetiminden uzaklaştırılmadığı takdirde bu felaketler artarak bitmeme edecektir.”

Share: