Saygınlık Ağaoğlu: İşletmeler için 5 ipucu

Itibar Ağaoğlu, “Salgın yüzünden gelişmemiş müddet içre haddinden fazla husus değişti. Çoğu işletme balaban ölçüde suratsız etkilendi.

Şirketler, CEO’lar, yöneticiler, girişimciler, çalışanlar ve işletme sahipleri tamlık dünyada belirsizlik durumuyla karşı karşıya ve gittikçe ne olacağını tutum edemiyorlar. Müşareket sahipleri günümüzde var olan bazen iri şirketlerinin bildirme keskin zamanlarda ortaya çıktığını biliyorlar. Sunma yabansı anlarımızda, yeni fikirler ve girişimler yolumuza çerağ oluyor. Tek ihtiyacımız olan namuslu ayrımsız fikrin ışıltısı.

Yeni gerçekliğimizden hangi yıpranmamış şirketler, ürünler, hareketler gelecek? Yeteneklerinizi değerlendirin, sözleşmelerinizi gözden geçirin, işinizi götürmek üzere sıradan neyin lazım olduğuna değişmeyen verin. Harcamalarınızı yaparken tetik olun. Kayıplarınızı zahir azaltabileceğinizi koymak için finans durumunuza bakın. İşlerinizdeki aksaklıkları düzeltmenin kül zamanı. İşinizi stabilize ettikten bilahare geleceğe odaklanmanın zamanı geldi.” dedi

Yemeden Içmeden ayakta eğlenmek için değil, aynı zamanda büyümek talip işletmeler İçin 5 emare:

1. Dijital dünyayı kucaklayın.

Öncelikle tuğla ve harcınızın tükendiğini hissediyorsanız, yaptığınız işin dijital versiyonunu bulmanın zamanı geldi. Ürününüzü veya hizmetinizi elektronik müstevi üzerinden ısmarlama alarak teslim edebilir misiniz? Alelhusus restoranlar salgın sebebinden dolayı anif bire bir çarpış aldı ve çokları online havale ve teslimata geçti. Bazı firmalar kendi aldıkları siparişlerin beraberinde çevrimiçi namına şart siparişleri birlikte aldı ve benzeri kadem elan müstakbel gitti.

Benzeri butiğe sahipseniz, e-ticaret mağazası boşaltmak üzere halis muhlis biraz. Eğer bir fitness eğitmeni iseniz, telefon üzerinden görüntülü müşavere ve program yapma imkanı veren uygulamalardan faydalanarak online öğüt verebilirsiniz. Emlakçılar ise, 3D turlar, Facebook Live ve mevhum üs uygulamalarından faydalanabilir. Hep evde olduğu amacıyla, çevrimiçi içeriğe olan istek rastgele zamankinden haddinden fazla daha faziletli.

Kendinize sorun: Dijital düzlem bana hangi sağlayabilir?

2. Mevcut varlık ve kaynaklarınızı kullanın

Mevcut varlıklarınızı ve kaynaklarınızı kullanın ve bunları müşterilerinizin kâin ihtiyaçları ile kıyaslayın. Bu ihtiyaçları bloke etmek üzere neleri değiştirebilirsiniz? Seçme ölçekteki işletmeler, alıcı ihtiyaçlarını diremek ve çalışmaya aylamak için kalburüstü adımlar atıyor. Katmerli parfüm ve makyaj markalarına eş kozmetik üreticileri, eksperlik ve üretim yeteneklerinden yararlanarak ahali dezenfektanı yapmaya geçti. Balaban giysi üreticileri fabrikalarını maske, önlük beğenmek için kullanıyor.

Kendinize sav: insanların şu anda yer haddinden fazla neye ihtiyacı var? Şirketiniz bu ihtiyacı mevcut kaynaklarınızla pekâlâ doldurabilir? İşletmeniz çalışamıyorsa, dijital veya zaruri tanıdık benzeri pazara dönmenin tıpkı yolu var mı?

3. Bulunan müşterilerle sadakati geliştirin

Hepimiz bir durumun içindeyiz. Müşterilerinize olabildiğince gani bakım ika çabalarınız hakkında belirgin olun ve karşılığında sizi zahir destekleyebileceklerini onlara söyleyin. Müşterilerinizle direkt sosyal iletişim araçları vasıtasıyla işlek bire bir münasebet kurmaya devam edin. Onlarla iletişimde olduğunuzu gösterin.

İnsanların internet içinde daha fazla antlaşma geçirmesiyle, işletmenizle ait ve rabıta cazibeli içerikler sarılmak üzere tamam berenarı. Yurtdışında bir iç mimar müşterileri için içtimai medyada paylaştığı fotoğrafta; çalışanların kod tutarken çekildiği pozları birleştirerek “onları özlüyoruz ve geçenlerde göreceğiz.” mesajını verdi.

Mevcut müşterilerinizle etkileşimde bulunmanın sunma bereketli yolunu belirleyin ve bunu üretken yollarla yapın.

Kendinize sav: Müşterilerimle sunu gani şekilde şüphesiz iletişim kurabilirim? Mevcut müşterilerimi işimi desteklemeye isteklendirmek amacıyla hangi yapabilirim?

4. İşbirliğinin faydalarını keşfedin

Bir mesel diyor kim “Eğer aceleci gitmek istiyorsanız, bekâr gidin. encam başvurmak istiyorsanız, birlikte gidin.”

İşbirliğinin amacı kullanılmamış efkâr, sinerjileri uydurmak üzere benzeri olanaktır. Ortaklıklar, yıpranmamış müşterilere, yeni ürünlere yahut bakir pazarlara erişmenize koruyucu olanaklı. Ürününüzü yahut hizmetinizi alıcı tabanına satmanıza apotr olabileceğini düşündüğünüz bire bir eş var mı? Karşılığında hangi teklif edebilirsiniz? Ürünlerinizi tıpkı araya ilam etmek üzere ayrımsız vesile var mı? Asıl ortaklıklar ve başarılı iş birlikleri kazan-kazan sistemi ile büyür.

Destek ve efkâr için diğer işletmelerle iş birliği yapmak birlikte önemlidir. Domestik veya yoz benzeri pres koyulmak izole hissedebilir, ancak komşu bir işletme, domestik ayrımsız tecim odası, Uran Tecim grubu veya tıpkı Facebook veya LinkedIn grubu oluşturun. Angajman bina etmek için ceht gösterin. Birçok şeriklik bu süre süresince yenilikçi ortaklıklar kurmuştur.

Kendinize ülkü: kiminle teşrikimesai yapabilirim? Hangi işletmelerle yahut eş kamera profilleriyle sinerjim var?

5. Deneyin! ve sıfır olun (ve gine deneyin)

Yoklamak amacıyla henüz ferah beş on olmamıştı. Deminden cümle deneyim zamanı. En beş altı yatırımla kullanılmamış fikirleri müstacelen başlatın. Sonuçlara odaklanın. Nelerin işe yaradığını çıkarmak amacıyla çokça sayıda sınama yapmanız gerekebilir ancak bu şekilde posta alabilirsiniz. Sunu kalburüstü ve ünlü şirketler birlikte çokça sayıda başarısızlığa uğradı. Youtube bir vakitler aynı video mülakat sitesiydi. Twitter ise odeo adında tıpkı podcast platformuydu.

İşinizi iri ölçüde bulunan kriz etkilemiş gibi fakat yalnız değilsiniz. Balaban şirketlerin zor zamanlarda inşa edildiğini hatırlamanızı isterim. Zaman gördüğünüz arsıulusal başarılı şirketlerin birçoğu 2008 durgunluğu sırasında kuruldu. Taharri edemediğiniz şeylere odaklanmayın… Yapabileceklerinizi düşünün.

Share: