Saylav Düşüncesiz, Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu

SELIM Fırka Antalya Milletvekili Atay Akil, Kumluca ilçesinde yapılan Mavikent Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu.

Aynı zamanda TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı birlikte olan Atay Akil, Mavikent Mahallesi’nde taşkınları menetmek üzere düz yazı edilen Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulunarak yüklenici firma ve DSİ yetkililerinden bilgi aldı.

Mendireğin yapımında sona gelindiğini belirten Fikirli, “Mendirek hem deredeki taşkınları önleyecek hem da mektep çocuğu balıkçılarımız üzere tıpkı cariye yeri olacak. Bugünün rakamlarıyla yaklaşık 14 milyon kiralık benzeri yatırım. AK Öğür siyaseti işaret siyasetidir, bakım siyasetidir. Projeye destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ekincilik ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye, milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürümüze, DSİ Kesim Müdürümüze ve ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Göksu ve Gavur deresi ağızlarına de su baskılarını menetmek gayeli bucak yapılarının planlanması, projelendirilmesi çalışmalarına bitmeme edildiğini anlatan Akil, “DSİ ve Eriştirme ve Madun Bina Bakanlığımız maharet ekipleri çalışmalara devam ediyor. Antrparantez DSİ öz yataklarının temizliği üzerine üstelik çalışma yürütüyor.” diyerek konuştu.

Düşüncesiz’ya, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Iblağ Bölge Müdürü Serhan Özkanlı, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Tevazulu ve DSİ ekipleri üstelik haremlik etti.

Share: