Serencam an fen! Eskişehir Şehir Hastanesinde 4 yılda kestirmece 8 milyon hastaya bakım verildi

Eskişehir’da Ilk Teşrin 2018’de açılan Şehir Hastanesi, hizmete girdiği günden bu yana tahminî 8 milyon poliklinik hizmeti sundu.

Başhekimlikten yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, kentte 350 bin metrekare merbut alana konumlandırılan 1235 yatak kapasitesiyle açılışı yapılan Eskişehir Şehir Hastanesi, Eskişehir’in birlikte Kütahya, Bilecik, Afyonkarahisar kadar belde illere dahi bakım veriyor.

Adeta tıpkısı keyif üssü üzere bakım veren Eskişehir Şehir Hastanesi acılı merkezi, obezite merkezi, kronik kırıcı bakım merkezi, aymazlık merkezi, ruh merkezi, onkoloji merkezi üzere özellikli birimleriyle bile dikkati çekiyor.

360 hekimi ve 2 bin 411 esenlik personeli sayısı ile açıldığı önceki yılda 2 milyona mümasil pestil muayenesine ulaşan şifahane, bugüne büyüklüğünde 7,7 milyon hastaya ayaktan, 225 bin hastaya yatarak, 193 bin hastaya da faaliyetler hizmeti sundu. 4 almanak süreçte yüzde 75 akak doluluk oranı, yüzdelik 80 korkulu hizmet doluluk oranıyla bakım gerçekleştiren Eskişehir Şehir Hastanesi, Kovid-19 salgını sürecinde dahi başarıyla esenlik görevi verdi.

Eskişehir’in doğum sayıları yer faziletli olan ve “temel ve çağa dostu” unvanına topluluk hastanede açılışından itibaren 19 bin 500 doğum gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Hastanenin Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici, hastanenin Afiyet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Sağlıkta Kalite Standartları” değerlendirmesinde Türkiye’nin bildirme gani hastaneleri arasına girdiğini belirterek, ülkede her sabık dolaşma yenileri eklenen kent hastanelerinden birini Eskişehir’e kazandırdığı için Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a ve bugüne kadar hizmeti geçen herkese teşekkür etti.

Share: